Pierwsze jedzenie niemowlaka

Jednym z największych problemów, jakie pojawiają się u świeżo upieczonych rodziców, jest pierwsze jedzenie niemowlaka. Młoda mama przeżywa nieraz duży stres, gdyż obawia się, że jej maluch nie będzie chętnie jadł i będzie miał kłopoty z uczeniem się spożywania posiłków stałych. Poza tym, pierwsze jedzenie niemowlaka oznacza też dla mamy więcej prania i sprzątania. Zazwyczaj podczas nauki, wszystko dookoła dziecka jest wybrudzone jedzeniem! Niestety jest to etap, który muszą przejść wszyscy rodzice i wykazać się przy tym nieraz dużą cierpliwością i wytrwałością. Pierwsze jedzenie niemowlaka nie może się obyć bez zapasu śliniaków. Warto wypróbować też krzesełko do karmienia, w którym można wygodnie umieścić malucha. Ten niedrogi i praktyczny mebel można kupić w niemal każdym sklepie z wyposażeniem dla dzieci.
Kiedy powinno się wprowadzać pierwsze jedzenie niemowlaka? Najlepszy czas, to kiedy dziecko ma 5, 6 miesięcy i wykazuje wyraźne zainteresowanie jedzeniem. Nauka będzie znacznie łatwiejsza, jeśli dziecko jest chętne i zainteresowane. Najlepiej, jeśli dziecko jest uspokojone i zrelaksowane. Pierwsze jedzenie niemowlaka ani trochę nie przypomina tego, co znajduje się na talerzach dorosłych. Gładkie, zmiksowane papki to jedyny pokarm, jaki może przyjąć malutkie dziecko i raczej nie zasmakowałyby one jego rodzicom. W sklepach można kupić gotowe słoiczki, które można podać jako pierwsze jedzenie niemowlaka. Produkty te dają gwarancję najwyższej jakości, gdyż są poddawane ogromnej ilości restrykcyjnych testów, zanim trafią na sprzedaż. Młode mamy śmiało mogą sięgać po gotowe słoiczki, aby ułatwić sobie pracę w domu.
Pierwsze jedzenie niemowlaka koniecznie powinno składać się tylko z jednego warzywa lub owocu, na przykład bardzo popularnej marchewki. To właśnie od niej większość rodziców rozpoczyna rozszerzanie diety u malucha. Marchewka zazwyczaj jest szybko akceptowana przez niemowlęta, które chętnie potem sięgają po kolejne produkty. Rodzice muszą być jednak przygotowani na to, że pierwsze jedzenie niemowlaka, zamiast w buzi, wyląduje dookoła buzi. Może to się zdarzać często na początku nauki karmienia, kiedy dziecko ma duże kłopoty z oswojeniem się z łyżeczką. Jeśli dziecko ma duży apetyt, łatwiej i szybciej może zdobyć nowe umiejętności.
Pierwsze jedzenie niemowlaka może być powodem wielu stresów i nerwów u mam, które martwią się, że ich dzieci nie jedzą tak, jak powinny. Dziecko trzeba dać sporo czasu, aby nauczyło się właściwie jeść ,dlatego młode mamy nie powinny zanadto martwić się tym, że początkowo dziecko nie zjada zbyt dużo. Prędzej czy później, pierwsze jedzenie niemowlaka zasmakuje mu i maluszek zacznie coraz chętniej zjadać kolejne posiłki- najpierw warzywa i owoce, a potem także mięso, makarony oraz kaszki dla dzieci.
Takie produkty jak gotowe słoiczki oraz kaszki są dużym ułatwieniem dla rodziców i są chętnie stosowane przez zabiegane mamy. Dzięki starannie dobranym składnikom, mogą one z powodzeniem stanowić pierwsze jedzenie niemowlaka.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here