Jak wprowadzać pokarmy stałe do diety niemowląt?

Każdy młody rodzic boryka się z wieloma problemami. Nasze dziecko nie jest w stanie zakomunikować nam, czego od nas oczekuje, co go boli i dlaczego w tym momencie płacze. Rodzice bardzo często popadają w paranoję, gdyż w wielu przypadkach małe dzieci płaczą częściej niż powinny. Jednak wcale nie musi to oznaczać, że z organizmem noworodka coś jest nie tak.
Najważniejszym zadaniem rodziców jest utrzymanie przy życiu swojego potomstwa. Nie tylko ludzkie dzieci są bardzo wymagające, również potomkowie innych stworzeń potrzebują znacznej opieki w pierwszych miesiącach życia.
Młode zarówno ludzi, jak i zwierząt potrzebują starannie dobranych pokarmów. U ssaków najczęściej jest to mleko matki. Ludzkie dzieci bardzo długo karmione są mlekiem, jednak coraz częściej młodzi rodzice decydują się na znacznie wcześniejsze odstawienie od piersi. Dlaczego? Spowodowane jest to zazwyczaj chęcią powrotu do pracy kobiet. W takich sytuacjach bardzo istotne jest sukcesywne wprowadzanie pokarmów u niemowląt. Rodzice nie mogą z dnia na dzień zrezygnować z karmienia piersią i ustalić nową dietę dla maleństwa. Wprowadzanie pokarmów u niemowląt musi odbywać się sukcesywnie. Dziecko powinno otrzymywać niewielkie dawki pokarmów stałych, między posiłkami z mleka. Spowodowane jest to tym, że organizm dziecka powinien powoli przyzwyczajać się do innych pokarmów, do trawienia warzywnych zupek i kaszek. Nie ma gorszego rozwiązania jak wprowadzanie pokarmów u niemowląt w chaotyczny i bezmyślny sposób.
Musimy pamiętać o tym, że organizm ludzki jest bardzo silny. Jednak ciało dziecka dopiero zaczyna uczyć się funkcjonowania. Wątroba przyzwyczajona do trawienia mleka matki, nie będzie w stanie poradzić sobie z zupą warzywną. Dlatego, gdy nasze dziecko jest karmione piersią, a chcemy powoli zacząć zmieniać mu dietę, bardzo istotne jest to, by wprowadzanie pokarmów u niemowląt odbywało się sukcesywnie.
Pokarmy stałe można próbować wprowadzić do diety dziecka, bardzo wcześnie. Jednak powinny to być niewielkie dawki. Bardzo ważne jest również to, by obserwować ciało noworodka. W wielu przypadkach dzieci mogą być uczulone na różne substancje, również na pokarm. Dlatego wprowadzanie pokarmów u niemowląt wcale nie należy do tak oczywistych i błahych czynności.
Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego potomstwa. Bez względu na to, czy jest to dziecko ludzkie, kocie czy psie. Dlatego tak ważna u ssaków jest matka. To ona karmi swoje dzieci. Najlepszym pokarmem dla dziecka jest mleko, jednak oczywistą sprawą jest to, że dzieci rosną i z każdym dniem mają znacznie większe wymagania co do ilości pokarmu. Dlatego, tak istotne jest wprowadzanie pokarmów u niemowląt. Dziecko musi systematycznie zwiększać swoje porcje. Dlatego ważne jest to, by już w pierwszych miesiącach życia do diety niemowlaka wprowadzać pokarmy stałe. Najlepsze rozwiązanie to takie, gdzie mleko matki jest podstawowy posiłkiem. Jednak dokarmiane powinno odbywać się innymi zróżnicowanymi pokarmami. Bardzo modne stały się zupki czy deserki dla dzieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta a samopoczucie
Następny artykułŻywienie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here