mleko modyfikowane

Bezwzględu na to, czy decydujemy się od początku karmić nasze dziecko mlekiem modyfikowanym, czy wybieramy mleko następne po mleku matki, kierujemy się zawsze dobrem naszej pociechy. To bardzo ważne, aby mleko dostarczało wszystkich potrzebnych składników naszemu dziecku, zwłaszcza jeżeli ma szczególne potrzeby. Odpowiedzią na potrzeby rodziców i małych brzuszków może myć mleko modyfikowane Enfamil.  Czym jednak kierować się przy wyborze mleka modyfikowanego?

Jak wybrać mleko modyfikowane dla dziecka?

Mleko modyfikowane powinno mieć skład, jak najbliższy mleku matki. Zanim jednak sięgniemy po pierwsze lepsze mleko, musimy ustalić, czy nasze dziecko cierpi na:

  • alergię,
  • nietolerancję pokarmową,
  • problemy trawienne,
  • refluks,
  • wcześniactwo.

Ponieważ również pod tym kątem musimy wybrać pokarm dla maluszka. Każde z dzieci bowiem ma inne potrzeby i niektóre składniki mogą wzmagać pewne problemy. Ponadto w mleko powinno być bogate w probiotyki, probiotyki, witaminy i składniki odżywcze koniecznie do prawidłowego wzrostu. W ofercie Enfamil (https://aptekadziecka.pl/pol_m_DZIECKO_Mleka_Mleka-dla-dzieci-Enfamil-2181.html) znajdziemy mleka dla każdego dziecka, również dla takiego, które wymaga specjalnego żywienia.

Mleka dostępne na rynku

W ofercie wielu aptek oraz sklepów znajdziemy różne rodzaje mleka. Dla młodych rodziców oznaczenia na nich mogą nie być sugestywne, dlatego wyjaśniamy z jakimi rodzajami mleka, można się spotkać:

Mleko A.R

To mleko przeznaczone dla dzieci cierpiących na refluks żołądkowy lub problemy ze wzmożonym ulewaniem. Dobrym przykładem takiego mleka jest Enfamil A.R, w składzie poza standardowymi witaminami i substancjami odżywczymi, znajdziemy również skrobię ryżową, która zagęszcza się w żołądku dziecka, dzięki czemu nie ulewa.

Mleko bezlaktozowe

Mleko bez laktozy polecane jest dzieciom, u których wystąpiły objawy nietolerancji tego cukru lub mają wzmożone problemy z bólami brzucha, oddawaniem stolców, czy śluzem w stolcu. Problemem najczęściej jest fakt, że mały brzuszek nie razi sobie z rozkładem laktozy na laktazę. Wówczas należy kupić specjalne mleko, dobrym przykładem takiego produktu jest Enfamil O-Lac.

Mleko typu Comfort

Kolki i problemy z trawieniem są absolutnie normalne zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, powodem jest niedojrzały układ pokarmowy dziecka. Bywa jednak, że dzieci znoszą bardzo źle wszelkie „brzuszkowe” problemy. Dobrze jest wtedy dać im do jedzenia coś lekkostrawnego, coś, co pozwoli im łatwiej się rozwijać. Dobrym wyjściem są wówczas mleka typu Comfort, od standardowych mlek różnią się ilością laktozy w składzie oraz częściowo hydrolizowane białko mleka krowiego. Mleko Enfamil Comfort dodatkowo posiada również kwasy DHA, które sprzyjają prawidłowemu rozwoju mózgu i wzroku u dziecka.

Na rynku znajdziemy również specjalistyczne mleka dla alergików na receptę, oraz mleka, w których zawartość probiotyków, czy probiotyków GOS FOS jest dużo większa, dzięki czemu dziecko lepiej przyswaja pokarm i cieszy się dobrym zdrowiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here