warzywa bez skórki
fot. pixabay.com

Warzywa to bardzo zdrowa forma pokarmu dla każdego człowieka. Zawierają one mnóstwo witamin oraz składników mineralnych, a dodatkowo nie mają dużo kalorii! Oczywiście je kilka wyjątków, o których ilość spożywaną należy zadbać, aby jej nie przekroczyć. Które z warzyw można jeść w skórce, a które lepiej obierać? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/ktorych-warzyw-lepiej-nie-obierac-ze-skorki/

Warzywa bez skórki

Pewne warzywa powinno się jeść wyłącznie bez skórki i po obróbce termicznej, inaczej grozić nam może zatrucie lub inne nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe! Jednym z takich warzyw jest bakłażan, którego nie wolno jeść w surowej postaci. Posiada on bowiem pewne szkodliwe substancje, które w surowej postaci mogą nas otruć.

Warzywem, które powinno się również obierać i zjadać po wcześniejszym przygotowaniu go, jest cukinia. Cukinia na surowo nie zrobi nam krzywdy, jednakże nie będzie miała takiego smaku jak po uduszeniu, ugotowaniu lub pieczeniu. Można na niej zostawić skórkę, wówczas będzie miała lepszy smak.

Ziemniaki to warzywa, których absolutnie nie wolno zjadać w postaci surowej, jednakże skórkę można na nich zostawić, lecz trzeba je odpowiednio wcześniej wyczyścić i przygotować w piekarniku. Podobnie ma się sytuacja z bobem, który należy do warzyw, które można jeść ze skórką tylko, gdy jest świeży i świeżo przygotowany, inaczej skórka może nam się przykleić do ścian żołądka i spowodować niestrawność.

Warzywa ze skórką

Warzywa, które śmiało możemy jeść ze skórką to pomidor, papryka, ogórek zielony szklarniowy. Wszystkie te warzywa należy jednak wcześniej dokładnie umyć, inaczej bakterie, które się na nich znajdują mogą nam zaszkodzić. Zwłaszcza, że dużo osób w sklepach dotyka i szuka odpowiedniego warzywa dla siebie.

Pamiętaj, aby zawsze dokładnie sprawdzić warzywo, czy nie posiada pleśni, gdyż pleśń nawet w jednym małym punkcie oznacza, że całe warzywo jest już skażone i nie nadaje się do jedzenia!

Przeczytaj też: http://wozking.pl/czym-zastapic-slodycze/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here