Nasz niemowlak zaczyna jeść

Wiele par, ale nie tylko, bo również osób żyjących w pojedynkę marzy o dziecku. Wynika to z wielu uwarunkowań- odzywa się w nas nagle instynkt macierzyński, chcemy opiekować się kimś i być komuś potrzebnym, czujemy, że teraz jest właściwy moment bo mamy stabilizację zarobkową, a czasem lekarze straszą nas, że oto właśnie przyszedł ten moment najwłaściwszy na posiadanie dziecka, a później nasz organizm może nie być w stanie poradzić sobie z ciążą. Powodów jest wiele, tak jak wielu jest ludzi. Ale przychodzi ta chwila, ten czas, kiedy decydujemy się na dziecko, kobieta świadomie zachodzi w ciążę i po około dziewięciu miesiącach na świecie pojawia się mały człowiek, którym należy się opiekować. Przyszli rodzice mają przed sobą poważne zadanie, opieka nad maleństwem, codzienne zapewnianie mu ciepła, pokarmu, miłości i bliskości to nie lada wyzwanie. Wiele kobiet ma to szczęście, że może karmić maluszka piersią tak długo, jak jest to możliwe. Niestety nie zawsze kobiety mają pokarm i wtedy znacznie szybciej musimy przejść na inną dietę, niż pokarm mamy. Są różne szkoły i lekarze mają często sprzeczne poglądy. Zwykło się mawiać, ze najlepiej jest karmić dziecko piersią, ale jak młoda mama nie ma pokarmu, lub ma go niewystarczającą ilość, wtedy znacznie szybciej zmuszona jest odstawić maleństwo od piersi.
Pierwsze posiłki dla niemowląt karmionych piersią powinny być jak najbardziej zbliżone konsystencją do konsystencji mleka mamy. Maluszek potrafi ssać, a mleko jakie do tej pory otrzymywał podczas karmienia jest ciepłe, płynne i sycące. Dlatego aby w miarę prosto przestawić maluszka na karmienie innymi posiłkami niż mleko mamy musimy na początek wybrać na przykład delikatne zupki o płynnej konsystencji. Najlepiej nadawać będzie się do tego zupka ze zmielonej marchewki. Jej słodkawy smak powinien spodobać się maluszkowi. Wiele osób decyduje się na podanie w pierwszej kolejności na przykład zmiksowanego jabłka, lecz jeśli chcemy, aby nasze maleństwo zadowalało się także zupkami, jabłko podajmy trochę później, gdyż jego atrakcyjniejszy smak i słodszy posmak sprawią, że maluszek może odrzucić inny pokarm domagając się słodkiego musu z jabłuszka.
Maleństwo, które po raz pierwszy skosztuje na przykład zupki zamiast dobrze mu znanego mleka mamy, musi oswoić się z nowym smakiem oraz z inną konsystencją od tej dobrze mu znanej. Może to przysporzyć trochę problemów na samym początku, nieraz odbywa się to w towarzystwie łez, ale wystarczy kilka prób i na pewno się uda. Jako pierwszy posiłek inny niż mleko matki warto więc wybrać zupkę z marchewki w połączeniu z ziemniakiem. Pamiętajmy, aby nie dodawać żadnych wzmacniaczy smaku, kostek rosołowych i tym podobnym ulepszaczy, które nam- dorosłym tak bardzo podobają się w posiłkach. Maleństwo powinno jeść jak najbardziej naturalne posiłki, ze zdrowych i najlepiej ekologicznych warzyw i owoców. Postarajmy się znaleźć lokalnych dostawców i sprawdzone źródła. Wtedy możemy mieć pewność, że nasze dziecko otrzyma najlepsze posiłki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here