dziecko na traktorze

Mamo, kiedy urosnę to zostanę rolnikiem! – Jeśli twoje dziecko chętnie bawi się w małego farmera, dokarmia plastikowe zwierzęta lub uprawia grządki warzywne na ekranie tableta, warto jego kolekcję wyposażyć w zabawki traktory.

Zabawa w małego farmera ma wiele oblicz. Uwrażliwia na przyrodę i uczy szacunku do zwierząt. Dzieci, które uprawiają wirtualne grządki podczas komputerowych gier lub przy użyciu klocków łatwiej rozumieją biologiczne procesy i chętniej uczą się przyrody w szkole. Taką zabawę łatwiej tez zainicjować na wolnym powietrzu. Do uprawy roli wystarczy kawałek przydomowego ogródka lub miejski park. Tak forma zajęć z korzyścią odbije się na zdrowiu i samopoczuciu najmłodszych.

Klocki, gry i pojazdy

Farma to jeden z najczęstszych motywów wykorzystywanych w zabawkach. Kilka jej wersję znaleźć można w popularnych klockach dla dzieci. Firmy prześcigają się w pomysłach. Zabawki traktory pojawiają się w wersji leśnej Lego City, gdzie przy użyciu plastikowego ludzika możemy posprzątać las ze zwalonych konarów, pociąć drewno przy użyciu małej piły oraz przy pomocy chwytaków poukładać je w stos. Frajda z układania klocków plus fabuła zabawy (w zestawie są także małe sosenki oraz stojak na drewno) świetnie sprawdzą się u dzieci powyżej piątego roku życia.

Zabawki traktory dostępne są także w popularnej serii playmobile. Tutaj w zestawie dostaniemy rolnika, kloce słomy do przerzucania po polu oraz duży traktor ze zmiennym wyposażeniem. Seria Country to doskonały pomysł na poznawanie wiejskiego życia oraz zabawę wcieleniową w rolnika żyjącego z pracy na roli. Zabawki traktory w seriach obu firm oscylują w granicach sześćdziesięciu – osiemdziesięciu złotych. Jeśli jednak marzymy o zabawkowym traktorze w nieco tańszej wersji nie ma powodu do zmartwień.

traktor

Plastikowe traktory bez dodatkowego wyposażenia dostępne są w większości marketów z zabawkowym działem. Metalowy zestaw, w którym znajdziemy aż trzy zabawki traktory dostępny jest w sieci Carrefour za nieco ponad pięćdziesiąt złotych. Traktory z przyczepami rolniczymi do złudzenia przypominające swoje większe, oryginalne wersji dostępne są w serii Dromader, a z racji bogatej kolorystyki doskonale sprawdzą się jako prezent zarówno dla dziewczynek i chłopców.

Zabawkowy ciągnik nie tylko dla dzieci

Zabawki traktory oprócz małych rolników często stają się przedmiotem pożądania wśród starszych kolekcjonerów i fanatyków motoryzacji. Szczegółowo wykonane z materiałów wysokiej jakości ciągniki i pojazdy rolnicze produkowane przez firmę Bruder (tak zwane brudery) charakteryzują się doskonałym odwzorowaniem oryginalnych maszyn oraz precyzją wykonania.

Kolekcja ciągników i traktorów wiernie odzwierciedla prawdziwe modele, często nieużywanych już w polach maszyn rolniczych. Dlatego zabawa ciągnikami niemieckiej firmy, to oprócz dbałości o szczegóły, ciekawa lekcja historii rolnictwa. Misterną robotę widać także w cenie zabawek. Najprostsze modele maszyn firmy Bruder dostępne są od stu trzydziestu złotych.

W domu, na polu i w piaskownicy

Zabawki traktory oprócz wprowadzania w rolniczy świat doskonale nadają się także do zabaw w przydomowej piaskownicy. Przesypywanie złotych ziarenek z przyczepy zająć może na dłuższy czas najbardziej niesfornego malucha. Zabawa w piasku przy użyciu traktora to świetny sposób na poprawę motoryki oraz wyciszenie szczególnie u kilkulatków. Takie modele, w najprostszej plastikowej wersji z bezpiecznymi dla dziecka elementami dostaniemy już od dwudziestu złotych w każdym nieomal sklepie z zabawkami.

zabawki traktory

Steruj i prowadź

Dostępne są także modele zabawki traktory sterowane na pilota. Zabawkowy traktor może być prowadzony zdalnie przez młodego farmera i przemieszczać się we wskazanym przez niego kierunku w stronę wymyślonych pól, czekających na zbiór zboża. Większe zabawkowe pojazdy rolnicze nadają się do samodzielnego prowadzenia przez najmłodszych. Gabarytami przypominające rowerek, napędzane na pedały traktory doskonale sprawdzą się jako pojazd do przemieszczania po parkowych alejkach.

Samodzielny pojazd dla przyszłych kierowców także dostępny jest w wersji rolniczej. Więc jeżeli wahamy się nad zakupem pojazdu dla dzieci, może warto zamiast na nowy model mercedesa zwrócić się ku maszynom rolniczym. Zabawkowe traktory dla najmłodszych kierowców mają łatwiejszą budowę i są prostsze do kierowania wewnątrz pojazdu. Mali rolnicy mogą szybciej przekonać się jak trudne jest życie na roli oraz jak zbudowane są dziwne dla miejskich dzieci maszyny rolnicze spotykane w trakcie wakacji spędzanych na wsi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here