Pościel dla noworodka i starszego dziecka

0
1609

Zakup pościeli dla noworodka, dla wielu rodziców jest dość trudnym zadaniem, szczególnie jeśli jest to ich pierwsze dziecko. Noworodek ma bowiem bardzo delikatną skórę, która nie może zostać narażona na podrażnienia. Dlatego też zdecydowanie najlepszym wyborem dla tak maleńkiego dziecka, jest zakup pościeli bawełnianej. Jest to materiał naturalny, a zatem w pełni bezpieczny dla skóry oraz przepuszczający powietrze. Nie wywołuje podrażnień, na które noworodek jest narażony.

Wypełnienie

Bardzo ważną kwestią podczas wyboru samej pościeli, jest kompletowanie jej wypełnienia. Wielu rodzicom może wydawać się, że nie jest ono tak istotne, ponieważ nie ma bezpośredniej styczności ze skórą dziecka. Jednak materiały poliestrowe, bardzo często posiadają w swoim składzie pochodne ropy naftowej, niebezpieczne dla dziecka. Dlatego też wypełnienie pościeli również najlepiej jest zakupić bawełniane, delikatne i przyjemne dla skóry.

Rozmiar

W przypadku starszego dziecka, najważniejszą kwestią jest zmiana rozmiaru pościeli. Tutaj sprawdzi się już pościel dość standardowa 140×200 cm. Oczywiście w tym przypadku także najważniejszy jest materiał, z którego została wykonana. Bawełna wraz z wiekiem nie traci na swojej wartości, dlatego też dla dziecka w każdym wieku będzie ona wyborem najlepszym. Bawełna nie uczula, nie elektryzuje się, jest odporna na rozciąganie.

Włókna bawełniane dość mocno różnią się pomiędzy sobą dlatego przed zakupem warto mieć rozeznanie w kwestii tego, czym się konkretnie charakteryzują. Jednym z lepszych wyborów może okazać się kora. Jest ona stosunkowo tania, nie gniecie się i jest lekka. Poza tym to pościel całoroczna dlatego nie ma konieczności zmieniać jej wraz z porą roku. Dżersej bawełniany o gęstym splocie wyróżnia się natomiast trwałością i wysoką jakością, mogącą sprawdzić się bardzo dobrze przy większym dziecku. Satyna bawełniana jest natomiast chłodna w dotyku, a więc nadaje się idealnie na lato, jeśli dziecko potrzebuje by pościel wówczas była lżejsza.

Pościel dla dzieci w każdym wieku, zdecydowanie najlepiej jest kupować u polskich producentów, którzy dbają o ich jakość oraz wytrzymałość. Bawełna i różne włókna bawełniane, sprawdzą się w przypadku pościeli dziecięcej rewelacyjnie. Natomiast sam wzór pościeli jest kwestią dodatkową, dlatego powinien być jednym z ostatnich kryteriów decydujących o tym, jaka pościel powinna zostać zakupiona.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://ewox.pl/blog/-jaka-posciel-wybrac-dla-dziecka

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here