Leczenie endometriozy

Leczenie endometriozy to spore wyzwanie dla współczesnej medycyny. Ta dolegliwość jest bardzo trudna do wyleczenia i niestety ma charakter przewlekły. Co w konsekwencji oznacza, że proces diagnozowania oraz leczenia może trwać wiele lat. Często zdarza się operacyjne leczenie endometrium nie zdaje egzaminu i pojawiają się nawroty choroby.

Endometrium leczenie objawowe

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że lekarzom do tej pory nie udało się ustalić, jakie są przyczyny endometriozy. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę internetowa hasło endometrium leczenie to dowiemy się o dwóch metodach leczenia. Farmakoterapii wiąże się z zażywaniem hormonów. Bardziej radykalna metoda leczenia to operacja. Niestety żadna z nich nie daje całkowitej pewności, że pacjentka powróci do zdrowia.

Jeżeli dokładnie sprawdzimy w sieci hasło endometrioza leczenie, to dowiemy się, że terapia może być kombinowana. To znaczy łączy ze sobą terapię hormonalną oraz leczenie chirurgiczne.

Jak wcześniej wspominano, leczenie endometrium ma charakter objawowy, co oznacza, że leczenie opiera się przede wszystkim na łagodzeniu dolegliwości wywołanych przez przerost błony śluzowej macicy.

Nie tylko ból…

Endometrioza to choroba, która wywołuje silne dolegliwości bólowe ale nie tylko. Najpoważniejsze powikłania to problemy z zajściem w ciążę oraz niepłodność.

Dobór odpowiedniego leczenia uzależniony jest od wielu czynników. Najważniejszym z nich są plany rozrodcze danej pacjentki. Jeżeli chora kobieta chce mieć w przyszłości dzieci, to jest to wskazanie do laparoskopii. W bardziej skomplikowanych przypadkach do laparotomii, która jest bardziej inwazyjna. Natomiast leczenie endometriozy farmakologiczne całkowicie uniemożliwia zajście w ciążę.

Endometrioza leczenie ciała i duszy

Dla wielu kobiet endometrioza wiąże się z dolegliwościami nie tylko natury fizycznej, ale także psychicznej. Ogromny stres wywołuje obawa przed atakami bólu, ale także niepewność czy w przyszłości uda im się zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko. Niestety zdarza się dolegliwości związane z endometriozą prowadzą do rozwoju poważnej choroby, jaką jest depresja.

Co ciekawe czasami, gdy chorej pacjentce uda się zajść w ciążę objawy endometriozy słabną, a nawet znikają… W tym przypadku ciąża jest naturalnym lekarstwem. Prowadzi do zaprzestania rozwoju choroby, obumierania ognisk endometriozy oraz uregulowania gospodarki hormonalnej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here