Wokół cukrzycy

Cukrzyca to w obecnej dobie jedna z najczęstszych chorób, niestety. No cóż, to choroba cywilizacyjna. Cywilizacja z jednej strony poprawia nasze życie, czyni je łatwiejszym, a z drugiej – gubi nas. Tak to już jest, że nie ma rzeczy idealnych i wszystko ma swoje dobre i złe strony.

Statystyki mówią, że zapadalność na cukrzycę będzie jeszcze większa, dlatego powinniśmy wiedzieć o tej chorobie jak najwięcej, aby się przed nią uchronić. Co prawda współczesna medycyna już dosyć dobrze sobie radzi z cukrzycą, ale nie opracowano jeszcze leku, który byłby w stanie ją wyleczyć.

Wyjaśnijmy zatem, co to jest cukrzyca i jak się ją leczy. To choroba należąca do grupy chorób metabolicznych, charakteryzująca się podwyższonym poziomem cukru we krwi. Dzieje się tak, ponieważ komórki beta trzustki nie produkują lub produkują za mało insuliny, która reguluje poziom cukru we krwi. Nieleczona cukrzyca może spowodować ogromne spustoszenia w organizmie, a w konsekwencji doprowadzić do śmierci. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że cukrzycę można skutecznie leczyć, a podstawą terapii jest odpowiednia dieta. Ta wspomagana jest środkami farmakologicznymi oraz/lub iniekcjami insuliny.

Zdarzają się pacjenci, którzy niezwykle restrykcyjnie przestrzegają diety, i dlatego nie muszą już łykać tabletek czy robić sobie zastrzyków z insuliny. Trzeba jednak powiedzieć, że takich osób jest mało, ale są. Przy leczeniu cukrzycy ważny jest także aktywność fizyczna, więc chory musi się po prostu ruszać.

Biorąc pod uwagę przyczyny i przebieg choroby, wyróżnia się cukrzycę typu 1, typu 2 oraz cukrzycę ciążową. A skoro już jesteśmy przy tym temacie, warto dodać, że diabetycy nie są pozostawieni sami sobie. Glukometry i pompy insulinowe to dzisiaj podstawa dla pacjentów z cukrzycą.Na bieżąco mogą oni monitorować poziom cukru we krwi i tym samym od razu wiedzą, co robić w danym momencie. Pompy insulinowe to z kolei wręcz nieodzowne urządzenia dla osób z cukrzycą typu 1.

Na zakończenie niniejszych rozważań polećmy jeszcze sklep dla cukrzyków diabetyk24.pl. To wyjątkowa propozycja, szczególnie w dobie pandemii, kiedy lepiej nie wychodzić w obawie przed wirusem. Sklep dla cukrzyków diabetyk24.pl czynny jest całą dobę, przez siedem dni w tygodniu, więc z zakupami nie ma problemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here