nauka gry na trąbce

Jak mówi przysłowie, nigdy nie jest za późno na naukę czegoś nowego. Zacząć można od uprawiania nowego sportu lub nauki gry na instrumencie. Poza popularnymi instrumentami, takimi jak gitary czy skrzypce, nauka gry na trąbce to świetny pomysł na rozpoczęcie nowego roku, zwłaszcza jeśli jesteś fanem jazzu.

Jeśli jesteś początkujący na trąbce lub ogólnie na jakimkolwiek instrumencie muzycznym, łatwo poczuć się przytłoczonym lub zastraszonym ogromem pracy i ćwiczeń. Przygotowaliśmy artykuł, w którym poznasz niezbędne sztuczki i wskazówki, pozwalające ci nauczyć się grać na trąbce w mgnieniu oka. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, a będziesz w stanie opanować lekcje gry na trąbce dla początkujących, niezależnie od tego, czy chcesz grać w celach rekreacyjnych czy profesjonalnie.

Zacznij od właściwej trąbki

Nasza wskazówka numer jeden wydaje się oczywista, ale wielu z was może się z nią nie zgodzić. Wielu ludzi waha się przed inwestowaniem w trąbkę, ponieważ ten rodzaj instrumentów muzycznych nie jest przeznaczony dla tych, którzy mają ograniczony budżet. Jednak nie jest obowiązkowe wydawanie fortuny na nowy błyszczący instrument, aby rozpocząć naukę gry na trąbce dla początkujących. Wypożyczenie trąbki jest łatwiejszą i tańszą opcją, a jednocześnie daje więcej czasu na podjęcie decyzji przed wybraniem najbardziej odpowiedniego instrumentu.

Rozgrzej się za pomocą ćwiczeń warg

Embouchure odnosi się do sposobu, w jaki celowo przykładamy usta, aby tworzyć dźwięki za pomocą instrumentów dętych. Wszystkie lekcje gry na trąbce dla początkujących podkreślają znaczenie ćwiczeń warg i twarzy, aby przyzwyczaić się do odpowiedniego dmuchania. Ciekawe etiudy w zestawieniach książkowych można znaleźć na stronie internetowej Alenuty.pl.

Zrozum, jak działa Twoja trąbka

Oprócz ćwiczeń dla mięśni warg i twarzy warto również poznać podstawowe fakty na temat trąb i ich działania. Niektórzy ludzie nie doceniają znaczenia tej wskazówki, ale im bardziej rozumiesz instrument, na którym grasz, tym większa szansa na sukces w opanowaniu tego specyfiki. Istnieją różne rodzaje trąbek w zależności od celu – od trąbek studenckich do średnio zaawansowanych i profesjonalnych. Ale wszystkie one mniej więcej posiadają te same podstawowe cechy. Każda trąbka składa się głównie z ustnika, do którego przykładasz usta, rurki prowadzącej, trzech przycisków palców do sterowania odpowiednio trzema zaworami i dzwonka. Wszystkie te części są połączone, aby zapewnić nam piękne dźwięki trąbki. Gdy poznasz podstawowe partie instrumentu, możesz rozpocząć bardziej zaawansowaną naukę gry na trąbce. Powodzenia!

[Głosów:14    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here