pojemnik na lunch

Narastającym problemem i powodem do poważnych obaw w naszych społecznościach jest wzrost otyłości u dzieci. Wynika to głównie ze złej diety i braku ruchu. Wskaźnik masy ciała (BMI) to liczba obliczana na podstawie masy ciała i wzrostu dziecka. BMI jest jednym ze wskaźników procentowej zawartości tkanki tłuszczowej. Im wyższy wskaźnik, tym dziecko lub nastolatek jest bardziej otyłe. Jak walczyć z otyłością i przygotowywać dziecku zbilansowane posiłki? Lunch box nadaje się do tego idealnie – planuj posiłki dla dziecka z wyprzedzeniem, licz kalorie i wartości odżywcze.

Lunch box dla dziecka – zapewnij dziecku odpowiednią dietę

W przypadku dzieci BMI służy do badania przesiewowego pod kątem otyłości, ale należy pamiętać, że nie jest to narzędzie diagnostyczne. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma nadwagę lub nawet otyłość, im szybciej coś z tym zrobisz, tym łatwiej będzie rozwiązać ten problem. Dobrym punktem wyjścia jest upewnienie się, że Twoje dziecko ma zdrowy lunch box – czy to w szkole, na dworze, wycieczce czy posiłek przygotowany w pudełku, gdy zostawiasz dziecko w domu.

Jak przygotować zbilansowany i zdrowy lunch box? Śniadaniówka pełna witamin!

Zbilansowany, zdrowy lunch box na drugie śniadanie dla dziecka może zawierać:

  • Produkty bogate w skrobię — ciemne pieczywo, ryż, ziemniaki lub makaron.
  • Chude białka — tuńczyk, jajka na twardo, wołowina lub kurczak mogą stanowić świetne nadzienie do kanapek.
  • Produkty mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu — jogurt o niskiej zawartości tłuszczu, ser o obniżonej zawartości tłuszczu lub mleko o niskiej zawartości tłuszczu. (Upewnij się, że są one schłodzone, w torbie chłodzącej lub obok zamrożonej butelki z wodą).
  • Owoce i warzywa — plasterki jabłka, winogrona, marchewki lub pomidorki koktajlowe.

Przygotowanie zdrowego i bezpiecznego pudełka na drugie śniadanie

Porcje są również ważnym czynnikiem przy planowaniu pudełek śniadaniowych Twojego dziecka. Przeczytaj etykiety żywności, aby upewnić się, że wybierasz produkty o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych, takich jak olej kokosowy i masło. Unikaj żywności o wysokiej zawartości cukru — cukier może występować w postaci syropu kukurydzianego, fruktozy, sacharozy i dekstrozy. Ponieważ dzieci często wolą napoje smakowe, spróbuj dodać do wody syrop owocowy, ale staraj się unikać mocno kolorowych i sztucznie słodzonych soków. Unikaj wysokotłuszczowych sosów do smarowania i zamiast tego spróbuj awokado (z odrobiną cytryny, aby zapobiec brązowieniu) lub majonezu o niskiej zawartości tłuszczu. Jako zdrową przekąskę między posiłkami podawaj swoim dzieciom suszone owoce, orzeszki ziemne lub popcorn.

Podejmij działanie i kup dziecku lunch box

Planuj z wyprzedzeniem i kupuj zdrową żywność do pudełek śniadaniowych swoich dzieci. Oprzyj się „łatwej” opcji kupowania zimnych napojów, chipsów i słodyczy. Postaw się swoim dzieciom i bądź w swoich przekonaniach niezłomny – nie daj się namówić dzieciom na tłuste przekąski i zimne napoje gazowane. Dołącz różnorodne produkty do pudełka na lunch, aby zapewnić zbilansowaną dietę dzieci. Zdrowy obiad sprawia, że ​​aktywne dzieci są czujne i skupione, a także dostarcza im składników odżywczych, których potrzebują każdego dnia.

Dlaczego warto wybrać pudełka na drugie śniadanie dla dziecka? Lunch box to jest to!

Pudełka śniadaniowe mogą być ekscytujące i kuszące, jeśli zróżnicujesz zawartość, uwzględniając potrawy z różnych grup i przygotujesz je w różny sposób, aby uniknąć nudy. Od czasu do czasu proponuj niespodzianki, takie jak mała czekolada lub porcje chipsów jako przekąskę. Dbając o to, by lunch był interesujący, pomożesz dziecku jeść lepiej, ciesząc się posiłkiem i zachowując zdrowie.

Sprawdź ofertę lunch boxów na Active Kid.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here