Dieta 4 miesięcznego dziecka karmionego sztucznie

Rozszerzenie diety dziecka jest jedną z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych decyzji podejmowanych przez matki. Odpowiednia dieta przyczynia się do prawidłowego rozwoju potomstwa. Może się ona różnić, w zależności od tego, w jaki sposób było karmione jako niemowlę. Co należy wiedzieć o diecie 4-miesięcznych dzieci?

Dieta 4 miesięcznego dziecka karmionego sztucznie

Wiele kobiet decyduje się na sztuczny pokarm dla niemowlaków. Przyczyn jest wiele. Do najbardziej popularnych należą, chęć powrotu do pracy, jak i również brak pokarmu.
Dziecko karmione mlekiem modyfikowanym potrzebuje więcej czasu na rozszerzenie diety. W przeciwieństwie do niemowlaków żywiących się mlekiem naturalnym, dzieci karmione mlekiem sztucznym w późniejszym terminie mogą spożywać inne produkty.
Matki decydując się na karmienie swoich dzieci mlekiem modyfikowanym powinny pamiętać o tym, że ten proces musi trwać do szóstego miesiąca życia dziecka. W przeciwnym wypadku możemy bardzo zaszkodzić najmłodszemu członkowi rodziny. Liczba posiłków, które powinno spożywać dziecko może się trochę różnić. Wszystko zależne jest od zapotrzebowania niemowlęcia na pokarm. Jednakże należy zaznajomić się z ogólnym standardem:
– w pierwszym miesiącu życia nasza pociecha powinna wypijać siedem porcji mleka modyfikowanego o objętości od dziewięćdziesięciu do stu dziesięciu ml,
– w drugim oraz trzecim miesiącu życia dziecka podajemy mu już sześć porcji mleka modyfikowanego po około stu trzydziestu ml,
– w czwartym miesiącu życia naszego potomstwa zaleca się podawanie mu 6 porcji mleka modyfikowanego po około sto pięćdziesięciu ml.
Dopiero po siódmym miesiącu życia możemy urozmaicić dietę naszego dziecka, podając mu niewielkie ilości bezglutenowe kaszki jak i również zbożowe kaszki glutenowe

Urozmaicenie diety dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym

Powyższe dane są tylko przykładem, do których stosuje się wiele matek. Istnieje jednak możliwość rozszerzenia diety dziecka, które ukończyło 4 miesiąc życia. Jednakże należy skrupulatnie przestrzegać następujących zasad:
– rozszerzenie diety zaleca się rozpocząć od jarzynowej zupki przecierowej z marchewki, selera oraz pietruszki,
– zupkę zaleca się gotować na około pół łyżeczki maśle, jednej łyżeczki oliwy z oliwek,
– zupkę należy dokładnie zmiksować,
– taką zupkę podajemy w minimalnym ilościach, w celu obserwacji reakcji organizmu dziecka na spożyty pokarm
możemy podać sok przecierowy z jabłka oraz skrobane jabłko

Każda matka kocha swoje dziecko i w związku z tym szuka odpowiednich rozwiązań żywieniowych, które pozwolą mu na spożywanie pełnowartościowych oraz jednocześnie smacznych posiłków. Zanim zdecydujemy się na wprowadzenie do diety produktów spożywczych należy skonsultować się z lekarzem pediatrą bądź dietetykiem, który w sposób profesjonalny udzieli nam niezwykle istotnym informacji na temat żywienia niemowląt.
Decydując się na urozmaicenie diety u niemowląt należy również pamiętać o tym, ze wymienione w tekście produkty nie maja na celu zastąpić mleka modyfikowanego ale stać się dodatkiem do już istniejącej i praktykującej diety.

[Głosów:19    Średnia:2.5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWprowadzanie jedzenia niemowlakowi
Następny artykułPosiłki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here