Rodzice powinni zadbać o to żeby ich dzieci w prawidłowy sposób się rozwijały, kiedy chodzą do przedszkola. Muszą jeść pożywne posiłki. Jeśli rodzice w przeszłości zadbali o to żeby dziecko jadło obiady i inne posiłki to dzisiaj mają łatwiej. Jeśli jednak nie zrobili tego i kupowali dziecku żelki i czekoladki to mają poważny problem. Dziecko, które ma trzy lata powinno jeść to wszystko, co my dorośli. Może unikamy wtedy czegoś bardzo słonego czy ostrego. Szkoda podrażniać dziecku żołądek. Lepiej będzie postawić na nieco bardziej stonowane potrawy pod względem smaku. Wtedy dziecko będzie próbowało je jeszcze chętniej, bo będzie mu to smakowało.

Jeśli chodzi o obiad dla naszego dziecka to musi składać się z dwóch dań. Rodzice często nie mają na to czasu, ale przecież trzeba się poświecić dla dziecka. Nic się samo nie zrobi i jeśli rodzic nie zadba o dziecko to nic dobrego z tego nie wyniknie. Najważniejsze jest przecież to żeby można było dziecko dać to wszystko, co mu smakuje. Dziecko poza tym, że je zupkę to jeszcze zjada drugie danie. Do drugiego dania powinniśmy wprowadzać surówki tak żeby dziecko mogło jeść coś, co zawiera sporo witamin.

Do picia można zrobić herbatę, ale unikajmy dawania dziecku zbyt często różnych soczków. To sam cukier, który powoduje same problemy. Dziecko jest bardziej pobudzone, dziecko szybciej traci swoje zęby, bo cukier powoduje próchnice. Żadnego pożytku z tego nie ma, bo często te soczki nie zawierają niczego wartościowego. Lepiej dziecku zrobić kompot, który sami robiliśmy i wtedy wiemy, że to jest, chociaż coś naturalnego.

Jedzenie dla dziecka

Dziecko powinno jeść pełnowartościowe śniadanie. Jeśli chodzi do przedszkola to codziennie tam na miejscu otrzymuje takie jedzenie. Później jest obiad, podwieczorek. Jeśli nasze dziecko nie chodzi do przedszkola to naszym zadaniem jest wprowadzenie odpowiedniej diety do życia dziecka. Pamiętajmy żeby wprowadzać również owoce. Jeden owoc dziennie pozwala na dostarczenie do organizmu dziecka witamin. Na pewno takie rozwiązanie przyniesie dobre efekty.

Może to być banan, jabłko albo coś, co dziecko bardzo lubi. Nie trzeba dawać dziecku kilku owoców, bo zawierają sporo cukru, ale jeden dziennie jeszcze nikomu nie zaszkodził. Dobrze przygotowane posiłki będą bardzo smakowały naszemu dziecku. Będzie chętniej chciało je jeść, a my możemy się cieszyć, bo wprowadzamy do życia dziecka prawidłowe nawyki żywieniowe. Niestety, ale mało, który rodzic widzi problem w tym, że dziecko je dużo frytek, słodyczy, a wszystko popija colą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here