Przyjęte jest tak, że jeśli dziecko jest na piersi mamy i to jest jego główny posiłek to nie podaje mu się nowych produktów przed ukończeniem szóstego miesiąca. Sytuacja zmienia się u dzieci, które są na sztucznym mleku. U nich bez problemu można wprowadzać nowe jedzenie, kiedy ukończyły czwarty miesiąc. Jest jednak jeden istotny szczegół. Trzeba sprawdzić jak dziecko siedzi, jak dziecko się zachowuje, dziecko musi samo trzymać głowę. Wtedy jedzenie dla dziecka można przygotowywać i mu podawać, bo to wszystko jest bezpieczne. Sami będziemy wiedzieć czy nasze dziecko musi jeszcze poczekać czy już się do tego kwalifikuje. Nic nie robimy na siłę, bo to nie ma sensu.

Można tylko dziecku w takiej sytuacji zaszkodzić i mieć przez to spore problemy. Wszystko, co podajemy dziecku musi być w formie papki. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie kupić blender. Wtedy można włożyć kilka rodzajów warzyw i je zmiksować. Dziecku podajemy na początek bardzo małe ilości. Patrzymy czy mu to smakuje i czy warto dalej to podawać. Nie wszystko musi naszemu dziecku smakować i trzeba mieć tego świadomość, a zatem zastanówmy się, co można mu podać.

Na początek wielu rodziców wybiera marchewkę. Jest zdrowa i pożywna, dlatego takie rozwiązanie będzie na pewno bardzo dobre. Można również zmiksować jabłko i podać dziecku. Przekonamy się czy mu to smakuje czy nie. Lepiej żeby mu smakowało, bo wtedy będzie można podawać zdrowe warzywa i owoce, a to bardzo dobrze wpływa na nasze dziecko. Będziemy zadowoleni, że tak dobrze dbamy o nasze dziecko.

Dieta u dziecka

Czasami trzeba trochę poczekać aż dziecko będzie gotowe na nowe posiłki. Może to być miesiąc, a może nawet dwa. Na pewno bez względu na to czy dziecko jest karmione piersią czy sztucznym mlekiem to trzeba będzie mu podawać nowe produkty, kiedy ukończy sześć miesięcy. To już jest nasz obowiązek i nie możemy o tym zapomnieć. Wtedy dziecko będzie mogło nauczyć się gryźć, i będzie smakowało czegoś nowego.

Do wyboru mamy przecież tak wiele produktów, że na pewno znajdziemy takie rozwiązanie dla naszego dziecka, które będzie najlepsze. Dziecko nie musi dużo jeść, ale pamiętajmy, że jeśli dziecko zaczyna się ruszać, raczkować i chodzić to jego posiłki muszą być równie pożywne jak te, które my jemy. Dziecko potrzebuje nawet dwóch tysięcy kalorii dziennie żeby mogło normalnie się rozwijać. Nie dajemy więcej, bo nie chcemy żeby dziecko tyło tylko żeby dobrze się rozwijało. Większa masa nie oznacza nic dobrego i dziecko nie jest wtedy okazem zdrowia jak to się wielu rodzicom wydaje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here