Zmiany po narodzinach dziecka

Dla wielu ludzi narodziny dziecka to jedno z najwspanialszych wydarzeń życia. Młodzi ludzie bardzo często zmieniają siebie i swoje otoczenie o sto osiemdziesiąt stopni, tak by wszystko było idealnie zorganizowane, gdy potomek przyjdzie na świat. Rodzice potrafią wiele zmienić, czasem na lepsze, a czasem na gorsze. Jedno jest pewne, zawsze wynikną jakieś zmiany po narodzinach dziecka.
Przygotowanie pokoju, urządzenie całego mieszkania, czy odpowiednia wyprawka dla dziecka, to tylko kilka z wymienionych zmian jakie następują. Jednak warto zacząć od samego początku. Ciąża jest bardzo trudnym okresem, zarówno dla matki jak i dla ojca. Oczywistym jest, że fizyczne kłopoty dotykają matki, ale ojciec rodziny, również na swój sposób przeżywa to, iż za kilka miesięcy na świat przyjdzie jego potomek. Pierwszym uczuciem, jakie dotyka rodziców to zazwyczaj szczęście, ale również i strach przed nieznanym. Ogromna odpowiedzialność za dziecko, nieznajomość tych wszystkich kłopotów, z jakimi borykają się młodzi rodzice. Kolka brzuszna, ząbkowanie czy prawidłowa dieta malucha to tylko kilka z wymienionych tematów, które są najczęściej zgłębiane przez młodych rodziców. Jednak zanim dojdzie do tych realnych kłopotów, najpierw należy przetrwać ciążę. Ten dziewięciomiesięczny okres nie należy do najłatwiejszych, zarówno kobiety jak i mężczyźni muszą sprostać bardzo trudnym wyzwaniom.
Wydawać, by się mogło, że po narodzinach będzie łatwiej. Nic mylnego. Gdy w naszym życiu pojawia się dziecko, następują także nieodwracalne zmiany. Już nigdy nasz dom nie będzie wyglądać tak samo. Każdy posiłek już na zawsze będzie dostosowany do najmłodszego członka rodziny, gdyż najważniejsza jest prawidłowa dieta malucha.
Zmiany po narodzinach dziecka następują samoistnie, bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasze życie tak szybko się zmienia. Oczywistym jest, że nie tylko dieta malucha jest najważniejsza. Umeblowanie domu, odpowiednie światło czy temperatura powietrza zostaje dostosowana do dziecka, a my nawet nie zwracamy na to uwagi. Jednak bardzo często rodzice wypalają się, ubrudzone ubrania kaszką czy przetartą zupką prędzej czy później dają się we znaki. Dlatego warto pamiętać o tym, by w rodzicielstwie nie zatracić własnego „ja”. Nie chodzi tu o to, by porzucić dziecko w oknie życia, ale o to, by wygospodarować dla siebie, choćby kilka minut w tygodniu. Rodzice często tak bardzo mocno skupiają się na tym, by dieta malucha była prawidłowa, by w domu panowała odpowiednia temperatura, i by zabawki były super przyjazne dziecku, że zapominają o tym, że dla dziecka najważniejsi są szczęśliwi rodzice.
Zmiany po narodzinach dziecka nie zawsze są dobre. Dlatego rodzicu pamiętaj o tym, że Twoje dziecko będzie tylko wtedy szczęśliwe, gdy będzie miało kochającą matkę i kochającego ojca. Oczywistym jest, że bezpieczeństwo, ubranka i prawidłowa dieta malucha jest bardzo ważna. Jednak należy pamiętać o tym, że rodzicielstwa uczymy się stopniowo. Czasem może nam się coś nie udać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here