Tradycyjne zabawki drewniane

Troska o prawidłowy rozwój dziecka jest jednym z największych niepokojów rodziców. Już w czasie ciąży większość rodziców zastanawia się, co jest potrzebne dziecku zaraz po urodzeniu i starannie wybiera wyprawkę. Dlatego większość zabawek, które rodzice i bliscy kupują dziecku, to zabawki edukacyjne, sensoryczne i rozwijające. Zabawka ma – nawet gdy jest to najprostsza grzechotka – aktywnie wspomagać rozwój niemowlęcia. Celowo ma kontrastujące barwy, miły dla ucha dźwięk, jest ciekawa w dotyku aby potrafiła zająć dziecko na długie minuty.

Przed dorosłym, który został rodzicem, nagle otwiera się inna perspektywa – zaczyna zwracać uwagę na jakość produktów, które kupuje. Szczególnie jeżeli z produktu ma korzystać dziecko.
Rodzic zdecydowanie łatwiej potrafi zaufać czemuś, co jest naturalne i posiada odpowiednie certyfikaty. Dosyć szybko orientuje się, że zabawki grające, mimo że potrafią umiejętnie zająć dziecko, wpływają niekorzystnie na jego pobudliwość oraz nie zwiększają jego kreatywności. Grająca zabawka ma zazwyczaj raptem kilka funkcji, zupełnie przeciwnie do zabawek naturalnych.

Rodzice dosyć szybko zauważają, że wartościowe są drewniane zabawki dla dzieci dostępne w sklepie https://www.tu-mamo.pl/13-zabawki-drewniane-i-kreatywne. Pewne tradycyjne modele, np. kaczki do pchania czy pieski na sznurku do ciągnięcia, zostały przetestowane przez pokolenia dzieci i cieszą się niesłabnącą popularnością. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów, pokryte nietoksyczną farbą. Nie zawierają małych elementów, przez co są bezpieczne także dla najmłodszych dzieci. To sprawia, że kolejne pokolenia dziadków kupują wnukom drewniane klocki, które są wspaniałym prezentem na pierwsze urodziny. Bawić się nimi będzie także przedszkolak, który z klocków będzie budował wieże i miasta.

Dla starszych dzieci można kupić drewnianą kasę fiskalną, która pomoże w zabawie w sklep, drewniany wózek dla lalki, z którym mała dziewczynka z chęcią będzie spacerować po parku czy też drewnianą kuchnię do zabawy, na której można gotować zupę z klocków dla babci.

Niezależnie od wieku, zabawka drewniana dla dziecka jest zawsze dobrym pomysłem na prezent.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here