Sprzęt do oksybrazji

0
1756

Czym jest oxybrazja?

Oxybrazja to rodzaj peelingu mechanicznego, wykorzystujący tlen oraz rozproszone kropelki soli fizjologicznej, które aplikowane są pod ciśnieniem i osiągają prędkość nawet 200m/s. Oxybrazja złuszcza powierzchniowe warstwy naskórka, co pobudza proces jego regeneracji. Wielokrotne powtarzana stymuluje syntezę kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu oddziałuje również na skórę właściwą. Nazywana jest także mikrodermabrazją wodno-tlenową.

Jakie są zalety oxybrazji?

Oxybrazja jest jednym z najprzyjemniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Pacjent nie odczuwa w czasie zabiegu żadnego bólu ani dyskomfortu. Jest świetną alternatywą dla mikrodermabrazji, szczególnie w przypadku cery wrażliwej oraz alergicznej. Praktycznie nie ma do niej przeciwwskazań. Co ważne można ją wykonywać także latem, czyli w czasie kiedy wiele innych zabiegów jest niewskazanych (laseroterapia, mikrodermabrazja).

Oxybrazja działa przeciwstarzeniowo oraz przeciwzmarszczkowo. Można ją stosować do każdego rodzaju skóry, nawet do wrażliwej czy naczynkowej. Dodatkowo oxybrazja pomaga walczyć z cellulitem oraz łojotokiem.

Jak wygląda zabieg i jak często można go przeprowadzać?

Zabieg przeprowadza się na oczyszczonej skórze, za pomocą specjalnej głowicy. Z odległości 0,5-1 cm aplikuje ona na twarz drobinki soli fizjologicznej rozproszone w strumieniu tlenu.

Częstotliwość stosowania zabiegu zależy od rodzaju skóry i problemu z jakim walczy pacjent. W zależności od tego oxybrazję stosuje się:

  • dla skóry wrażliwej, delikatnej, suchej i naczynkowej – raz w tygodniu, z odstępem dwutygodniowym,
  • dla skóry łojotokowej, mieszanej i trądzikowej oraz przy usuwaniu zmarszczek oraz przebarwieniach – raz w tygodniu, z odstępem tygodniowym,
  • przy walce z cellulitem i rozstępami – dwa razy w tygodniu, z odstępem tygodniowym.

Seria obejmuje 3 do 10 zabiegów, każdy zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Należy pamiętać, że ze względu na delikatniejsze działanie metoda ta nie da tak spektakularnych efektów jak inne, bardziej inwazyjne zabiegi.

Na co należy zwrócić uwagę kupując urządzenie do oxybrazji?

Najważniejszym parametrem w przypadku urządzenia do oxybrazji jest ciśnienie pod jakim aplikowana jest sól fizjologiczna i tlen. Ciśnienie decyduje bowiem o efektywności zabiegu. Najskuteczniejsze urządzenia pracują  w zakresie ciśnienie 6 do 10 barów.

Istotne znacznie ma również rozmiar. I, co być może zaskakujące, w przypadku oxybrazji wcale nie powinno nam zależeć, żeby był on jak najmniejszy. Wynika to z tego, że pompa konieczna do wygenerowania potrzebnego ciśnienia musi być odpowiednio duża. Tak więc aby sprzęt do oxybrazji był skuteczny, nie może być zbyt mały. Są oczywiście dostępne kompaktowe urządzenia do oxybrazji, ale mogą one nie dawać zadowalających efektów.

Urządzenia do oksybrazji

Dla jeszcze lepszych wyników warto korzystać z urządzenia, do którego można podpiąć butlę z czystym tlenem. Część urządzeń może pracować tylko na tlenie pochodzącym z otoczenia. Czysty tlen lepiej działa na cerę, dodatkowo zamknięty obieg medium ułatwia utrzymanie wysokiego ciśnienia.

Ważnym parametrem jest również możliwość dowolnego dozowania ilości soli fizjologicznej podawanej w czasie zabiegu oraz pełna, płynna regulacja parametrów, a także długość gwarancji oraz miejsce i szybkość serwisowania, tak aby straty związane z awarią nie były zbyt duże.

Sprzęt do oksybrazji

Ceny urządzeń do oxybrazji zależą od wielu czynników i oscylują w okolicach kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wspomniane wcześniej kompaktowe urządzenia są tańsze – ich koszt to jakiś tysiąc złotych

Oxybrazja to ciekawa alternatywa dla innych zabiegów· złuszczających naskórek, możliwa do zastosowania prawie u każdego. Warto zainwestować to urządzenie w swoim gabinecie.

Więcej znajdziesz tutaj: https://maxmedik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here