Ponadczasowe zabawki z drewna – dlaczego warto w nie inwestować?

0
1278

Drewno jest jednym z najstarszych budulców i z tego też surowca wykonywane były pierwsze zabawki. Co ciekawe, takie przetrwały do dzisiaj, a coraz więcej producentów, którzy skupiają uwagę na jakości oferowanych produktów, decyduje się na produkcje właśnie drewnianych gadżetów dla najmłodszych. Nie ma w tym nic dziwnego, bo zabawki z drewna mogą przybierać rozmaitą formę, do tego zawsze są w pełni bezpieczne i ekologiczne. Inwestycja w tego typu akcesoria jest też wieloletnia, zabawki z drewna z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez co najmniej kilka pokoleń.

Bezpieczeństwo najmłodszych

Nie ma wątpliwości, że zabawki z drewna są w pełni bezpieczne. Nie posiadają małych ani ostrych części, przeważnie wykonywane są ręcznie. Są trwałe i zabezpieczane tylko naturalnymi surowcami, w tym ekologicznymi farbami. Zabawki z drewna to pierwsze, jakimi z powodzeniem może bawić się maluch. Najpierw korzysta z klocków czy samochodów z drewna, później służą mu układanki drewniane, które pełnią jednocześnie funkcję edukacyjną.

Pamiętajmy, by nabywając zabawki drewniane zawsze weryfikować dane przekazywane przez producenta. Ten zamieszcza na opakowaniu nie tylko sposób użytkowania, skład czy przeznaczenie według wieku najmłodszych, ale oznacza produkt również wszelkimi certyfikatami jakości i ekologiczności. Rodzice powinni inwestować jedynie w zabawki najlepszej jakości, za to stronić od plastikowych gadżetów – naukowcy udowodnili, że kiepskiej jakości gadżety niewiadomego pochodzenia, mogą mieć nawet działanie rakotwórcze.

Pobudzanie kreatywności i wpływ na wyobraźnię

Rzeczywiście wszelkiego rodzaju układanki dla dzieci mają funkcję rozwojową. Te proste, ponadczasowe, drewniane, bez wątpienia wpływają na kreatywność oraz wyobraźnię. Dziecko musi przecież samodzielnie zdecydować o konkretnej zabawie przy ich zastosowaniu. Z klocków może układać wieżę, tor wyścigowy czy dom ulubionych lalek. Same układanki nigdy nie są interaktywne, za to w pełni dydaktyczne. Co ważne, z zabawek drewnianych tego rodzaju mogą korzystać dzieci bez względu na wiek, bo często to one same wymyślają poszczególne funkcje takich akcesoriów. Dzięki temu zabawki z drewna nigdy się nie nudzą. Chociaż najlepszej jakości zabawki wykonywane ręcznie z drewna są nieco droższe, aniżeli te plastikowe, to inwestycja w nie jest jak najbardziej opłacalna. Trzeba wziąć pod uwagę, że przecież mogą służyć kolejnym pokoleniom, zastępują też zabawki o jednym przeznaczeniu, bo te mogą być wykorzystywane w wieloraki sposób.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here