olej z czarnuszki dla dzieci

Dieta tak samo silnie wpływa na organizmy osób dorosłych, jak i na rozwój samych dzieci. Dbając o swojego maluszka, należy przede wszystkim dbać o to, co pojawia się na jego talerzykach. Posiłki przygotowywane dla dzieciaczków powinny być zróżnicowane i bogate we wszystkie składniki odżywcze, witaminy oraz substancje mineralne. Warto także od czasu do czasu podać maluszkowi bardziej nietypowy produkt o specjalistycznym działaniu.

Nie musi być nim wcale drogi suplement diety czy typowy środek farmakologiczny. Nasza natura oferuje nam bowiem wspaniałe wyroby – musimy tylko zacząć po nie sięgać, jeżeli chcemy czerpać z nich pewne korzyści. Doskonałym działaniem wykazuje się chociażby taki olej z czarnuszki dla dzieci.

Szczególnie teraz, gdy pogoda za oknem nie dopisuje, powinniśmy podawać go swoim maluszkom. Przekonajmy się do jego właściwości i po prostu je odkryjmy, a na tej podstawie sami domyślimy się, że włączenie oleju z czarnuszki do diety maluszka będzie doskonałym rozwiązaniem. Dlaczego zatem warto podawać to źródło tłuszczy najmłodszym dzieciaczkom?

olej z czarnuszki

Po pierwsze – olej z czarnuszki jest w stanie podwyższyć odporność naszego malca i zadbać o jego układ immunologiczny, poprawiając jego codzienne działanie. Taki wpływ oleju na organizm został potwierdzony już licznymi badaniami. Przeprowadzano je w wielu krajach, a ich wyniki zawsze były takie same. Za każdym razem okazywało się bowiem na samym końcu, że wśród dzieci, którym przez pewien czas regularnie podawano określone dawki oleju z czarnuszki, rzadziej dochodziło do zachorowań.

Nie łapały one infekcji tak szybko, jak pozostała grupa badanych maluchów. A gdy już doszło u nich do rozwoju jakiejś choroby, ich organizm (a dokładniej układ immunologiczny), radził z nią sobie bardzo szybko. Olej z czarnuszki charakteryzuje się bowiem działaniem antybakteryjnym. Potrafi także zwalczać stany zapalne, które nierzadko towarzyszą grypom czy nawet zwykłym przeziębieniom.

Po drugie – taki olej z czarnuszki jest też świetnym źródłem przeróżnych składników odżywczych. Nawet jeśli dbamy o to, by codziennie gościły one w diecie naszego malca i z tego powodu podajemy mu przede wszystkim świeże owoce i warzywa, zawsze nakładając sporą ich porcję na talerz, w okresie jesiennym i zimowym one same mogą nie wystarczać. Nierzadko nie są w stanie pokryć całego zapotrzebowania dziecięcego organizmu na konkretne substancje odżywcze.

Mimo iż pobieramy je głównie z naturalnych produktów spożywczych, dziecięca dieta ogólnie rzecz biorąc nie jest zbyt objętościowa, dlatego nawet zdrowo odżywiający się malec może cierpieć na pewne niedobory. Olej z czarnuszki fantastycznie je uzupełni. Znajdziemy w nim bogatą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także wszystkie witaminy z grupy B i liczne substancje mineralne. To idealny przykład bardzo zdrowego i wartościowego produktu. Sami też powinniśmy po niego sięgać, więc jeśli tylko zdecydujemy się kupić go z myślą o swoich maluchach, włączmy go również do swojej indywidualnej diety i cieszmy się lepszym zdrowiem!

Olej z czarnuszki dla dzieci świetnie sprawdzi się także u alergików

Jeżeli nasz maluch ma właśnie tego rodzaju problemy, które szczególnie dokuczają mu wiosną, kiedy to wszystkie rośliny zaczynają pylić, podawajmy mu przynajmniej raz dziennie solidną łyżkę oleju z czarnuszki. Złagodzi on bowiem efekty uboczne alergii. Zadziała doskonale na wszelkiego rodzaju zmiany skórne – zlikwiduje świąt, a nawet poradzi sobie z wysypką czy pokrzywką.

olej

Obniży także odczuwalność innych objawów typowych dla alergii, do których zaliczamy m.in. katar czy uporczywy kaszel bądź bóle głowy. Jako że olej z czarnuszki sprawdza się także w przypadku problemów związanych z samym trawieniem, może łagodzić bóle brzucha będące równie popularnym objawem alergii. Dziecko, które cierpi na astmę, też zyska na jego suplementacji. Koniecznie pamiętajmy o tych jego właściwościach.

Niektórzy twierdzą także, że taki olej z czarnuszki doskonale pielęgnuje skórę – i od wewnątrz, i od zewnątrz. Możemy go zatem zaproponować starszemu już dziecku, które poprzez zmiany hormonalne zachodzące w jego organizmie zaczęło cierpieć na młodzieńczy trądzik.

Wszelkiego rodzaju krostki, wypryski i inne niedoskonałości skóry obniżają pewność siebie nastolatka i wprowadzają go w stan depresyjny. Jeżeli chcemy mu na tym etapie pomóc, zamiast kupować te wszystkie drogeryjne i kiepsko działające kosmetyki, zaproponujmy mu po prostu olej z czarnuszki. To drogocenny produkt o niezwykłym wpływie na skórę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here