mata piankowa

Miękkie maty wykonane z trwałych, odpornych na wilgoć i łatwych do utrzymania w czystości materiałów cieszą się coraz większą popularnością wśród współczesnych rodziców. Kolorowa mata piankowa izoluje od twardej i zimnej podłogi, jednocześnie chroni drewniany parkiet przed uszkodzeniami od typowych zabawek dziecięcych, takich jak samochodziki czy klocki. W sprzedaży znaleźć można wiele wersji mat do pokoików dziecięcych. Jaką z nich wybrać?

O czym pamiętać, szukając maty piankowej do pokoju dziecka?

Najważniejszą kwestią jest wybór produktu wykonanego z dobrej jakości materiału. W szczególny sposób należy uważać na skład tworzywa, czy jest w nim obecny formamid. To substancja szczególnie niebezpieczna dla maluchów, które nie mając świadomości istniejącego zagrożenia, taką matę mogą próbować ugryźć czy przez przypadek polizać. Produkt, w którym znajduje się formamid, rozpoznamy po intensywnym, nieprzyjemnym zapachu. Markowe maty piankowe z certyfikatem są wolne od tego typu substancji, dlatego najlepiej decydować się na zakup właśnie tego typu produktów. Innymi kwestiami, na które warto zwrócić większą uwagę, jest m.in. oferowana przez matę łatwość rozkładania, łatwość utrzymania w czystości, design czy obecność dodatkowych, małych elementów – wiele mat piankowych w formie puzzli składa się z mniejszych elementów, które przez przypadek mogą zostać pogryzione lub nawet połknięte przez dziecko.

Czy warto kupić matę?

To doskonały sposób na zabezpieczenie podłogi i przygotowanie dla dziecka bezpiecznej, równej i płaskiej powierzchni do zabawy. Przedmioty tego typu pozwalają na zapewnienie dziecku higienicznych warunków, w których może spędzać czas podczas zabaw na podłodze. Maty piankowe izolują od ewentualnych nierówności podłoża, chronią przed zimnem i gwarantują większy komfort podczas zabaw dzieciom, które jeszcze samodzielnie nie chodzą lub ich chód jest niepewny, przez co dość często się potykają i przewracają. Miękka mata piankowa ochroni przed siniakami i bólem spowodowanym przez upadki. Dostępne w sklepach maty piankowe coraz częściej realizują również funkcję edukacyjną, ucząc dziecko rozpoznawania kształtów lub doskonalenia jego zdolności manualnych podczas układania dużych puzzli.

Jeśli szukasz porządnej maty piankowej dla dziecka, rozejrzyj się za produktami pochodzącymi od sprawdzonych producentów, wolnymi od formamidu, łatwymi do złożenia i ponownego ułożenia na podłodze. Dobrze, gdy taki produkt będzie kolorowy, a jego forma pozwoli na zabawę sprzyjającą rozwijaniu dziecięcej sprawności manualnej, spostrzegawczości czy zdolności do zapamiętywania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here