Jak nosić szpilki

Szpilki to rodzaj damskiego obuwia, który wygląda na nodze spektakularnie, jednak nie jest noszony bardzo często z powodu niewygody, braku pomysły na stylizację, czy też panującą aurę. Warto więc poznać podstawowe informacje na temat szpilek, by oswoić je i być może wprowadzić do swojego życia na co dzień.

Szpilki równa się brak komfortu?

Bardzo często kobiety spoglądają zazdrosnym okiem na inne przedstawicielki płci pięknej, które na co dzień noszą szpilki, ponieważ im samym wydaje się to być męką. Nie zawsze jednak tak jest – niektórzy producenci szpilek są tak wprawieni w ich projektowanie i szycie, że są w stanie wyprodukować efektowne obuwie, które będzie miało i wysoki obcas i wygodę w noszeniu. Jak to możliwe? Przede wszystkim za sprawą dobrze wyprofilowanego obcasa. Jeśli znajduje się on pod dobrym kątem, w idealnym miejscu, a jego wysokość jest dokładnie wyliczona, to jest szansa, że szpilki będą wygodne. To samo sprawia miękka wyściółka pod palcami i przodostopiem (termin anatomiczny). Dzięki niej nie odczuwamy w tym miejscu szybko bólu, a co za tym idzie, dłużej możemy nosić szpilki. Ważny jest także odpowiedni dobór modelu – jeśli będzie on za wąski lub będzie powodował obtarcia, może nie być to nasza ulubiona para.  

Do czego je nosić?

Szpilki tak naprawdę pasują do każdego stroju – zarówno do jeansów, jak i eleganckiego kombinezonu. Jednak są one najczęściej dobierane do sukienek odsłaniających nogi – przepięknie je wydłużają i definiują sylwetkę. W niektórych korporacjach i instytucjach szpilki są podstawą w pracowniczym dresscodzie – wtedy to kobiety mają z góry narzucone modele i kolory nie tylko butów, ale także obowiązek noszenia do nich rajstop. Nie zawsze te połączenie może być komfortowe – bardzo często zapiętka obuwia ślizga się po rajstopach, przez co chodzenie nie jest tak stabilne. Mimo wszystko szpilki to zbawienie dla osób o niższym wzroście, ponieważ sprawiają, że mogą poczuć się one nieco wyższe, a co za tym idzie smuklejsze, a czasem nawet dodają im poważniejszego wyglądu. Szpilki to także podstawa podczas ważnych wyjść – gal, eventów, balów i akademii, które wymagają od nas także odświętnego ubioru. 

Czy szpilki są dla każdego?

Zazwyczaj podczas ważnych uroczystości możemy zauważyć, że niektóre kobiety zmieniają po jakimś czasie szpilki, na buty na płaskim podeszwie. Po oficjalnej części imprezy jest to jak najbardziej normalne, gdy mężczyźni luzują krawaty i ściągają marynarki, jednak zmiana obuwia u kobiet bardzo często jest tożsame z bólem stóp. Dzieje się tak nie tylko przez zły dobór szpilek, ale także z powodu wad stóp, zbyt dużej wagi, czy też tzw. haluksów, które uciskają kończynę. W tym ostatnim przypadku lekarze kategorycznie odradzają noszenia szpilek. Warto jednak mimo innych wad przezwyciężyć swój lęk przed szpilkami i próbować przyzwyczajać do nich stopy, np. poprzez chodzenie kilkanaście minut w domu bądź w takich sytuacjach, gdy wiemy, że ich zmiana na obuwie z płaską podeszwą nie będzie negatywnie odbierane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here