Jak klocki konstrukcyjne mogą pomóc dziecku w nauce?

0
929

Okres dzieciństwa to czas intensywnego rozwoju malucha. Rolą rodziców jest wspieranie go poprzez organizowanie wartościowej rozrywki i dostarczanie dziecku zabawek edukacyjnych. Odpowiednio dobrane usprawnią zdobywanie nowych umiejętności motorycznych i umysłowych, łącząc w sobie przyjemne z pożytecznym. Takimi zabawkami są klocki konstrukcyjne, ale w jaki sposób mogą pomóc dziecku w nauce? Wyjaśniamy!

Jak klocki konstrukcyjne wpływają na rozwój dziecka?

W czasach, gdy gadżety elektroniczne stały się podstawowym nośnikiem rozrywki, wzrosła świadomość konieczności dostarczania dziecku zabawek edukacyjnych. Dzięki nim dziecko w ciekawy sposób spędza czas wolny, a przy tym zdobywa nowe umiejętności. Do tego celu warto wykorzystać klocki konstrukcyjne, które oferuje m.in. sklep Cobi. To specjalny rodzaj klocków, które służą do budowania konstrukcji według określonej instrukcji. Po prawidłowym połączeniu ze sobą wszystkich elementów powstaje model pojazdu, który może być następnie użyty do zabawy lub celów kolekcjonerskich. Zabawy klockami konstrukcyjnymi wspierają rozwój motoryki małej, stanowią świetny trening umysłu i uczą samodyscypliny. Mogą też pomóc w nauce w szkole, gdyż zestawy są dostępne również w wersji dla starszych dzieci.

Dlaczego klocki konstrukcyjne pomagają w nauce?

Wbrew pozorom klocki konstrukcyjne nie są przeznaczone jedynie dla najmłodszych pociech, gdyż na rynku znajdziesz też zestawy o wyższym stopniu trudności. Na stronie https://cobi.pl/klocki/ są dostępne modele, składające się z wielu elementów, których ułożenie wymaga precyzji i umiejętności logistycznych. Tworzenie takich konstrukcji może poprawić wyniki w nauce, gdyż klocki konstrukcyjne:

  • wspomagają pamięć i koncentrację,
  • uczą cierpliwości i determinacji,
  • rozwijają umiejętność logicznego myślenia,
  • wymagają samodzielnego podejmowania decyzji,
  • uczą przewidywania skutków działań.

Klocki konstrukcyjne pozwalają także zdobywać wiedzę z określonej tematyki. Do zestawów są bowiem często dołączane książeczki z opisem i historią danego modelu. W ten sposób dziecko może zapoznać się z ciekawostkami na temat składanego okrętu, samolotu czy pojazdu wojennego.

Jak wybrać odpowiednie klocki konstrukcyjne?

Na rynku znajdziesz różnorodne zestawy, które różnią się stopniem zaawansowania oraz tematyką. Przy zakupie zwróć uwagę, aby wybrane klocki konstrukcyjne były przeznaczone dla odpowiedniej grupy wiekowej. Warto też zadbać, żeby składany model wpisywał się w zainteresowania dziecka, gdyż to będzie dodatkową zachętą do zabawy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here