Dlaczego warto sprezentować dziewczynce domek dla lalek

Dziewczynki wprost uwielbiają bawić się lalkami, a domek dla nich może być marzeniem każdej małej panienki. Nie ma w tym nic dziwnego – to zabawka z długą historią, pokazywana w wielu filmach i stanowiąca marzenie wielu pokoleń. A dlaczego warto spełnić właśnie takie marzenie? Przekonajmy się!

Spełnianie marzeń dziecka pokazuje mu, że jego pragnienia są ważne

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na aspekt psychologiczny. Każde dziecko ma swoje marzenia i pragnienia, a jeśli je wypowiada, to znaczy, że niewątpliwie zależy mu właśnie na uzyskaniu danego przedmiotu. Decydując się na spełnienie tego marzenia, możemy sprawić dziecku ogromną radość, którą na pewno będzie okazywało. Jednak oprócz jasno widocznej dla nas radości, warto też pamiętać o tym, że taki prezent wpływa również na podświadomość dziecka.

Spełnienie marzenia dziewczynki pokazuje jej, że jest ważna – a jej pragnienia są ważne dla osób dorosłych. Dzięki temu rośnie jej przekonanie o własnej wartości, a także umiejętność wypowiadania własnych życzeń na głos. Powtarzalność takich emocji w podobnych sytuacjach sprawi, że dziecko wyrośnie później na bardziej pewną siebie i przebojową osobę.

Domek dla rozwoju kreatywności

Na początek spójrz, jak różnorodne mogą być domki dla lalek – sklep lotrzyk.pl posiada ich całą gamę. Każdy z nich na pewno stanie się ciekawym podarunkiem dla dziecka i pomoże mu rozwinąć kreatywność. Wszystko dlatego, że domki dla lalek pozwalają inicjować różne zabawy. Jednego dnia mogą w nim mieszkać elfy, innego zwykli ludzie, a trzeciego zwierzątka – podobnie jak ma to miejsce w bajkach dla maluchów.

Wyobrażając sobie różnych mieszkańców, inscenizując różne wydarzenia i tworząc własne scenariusze zabaw, dziewczynka z pewnością będzie rozwijała swoją kreatywność i umiejętność odgrywania ról. A jeśli w zabawie weźmie większa ilość dzieci, dodatkowo będą tworzyły się między nimi relacje społeczne i wykształci się umiejętność reagowania na cudze zachowania.

Zdolności manualne

Zabawa domkiem dla lalek pomaga również rozwijać zdolności manualne. Wpływa korzystnie na połączenie oko-ręka i sprawia, że z każdym dniem przestawiania zabawek w domku, dziewczynka staje się bardziej uważna i lepiej radzi sobie z zadaniami wymagającymi precyzji.

Dodatkowo każda zmiana wystroju domku dla lalek będzie okazją do rozwijania zmysłu estetycznego i zdolności związanych z aranżowaniem przestrzeni. Ciekawym rozwiązaniem jest też wybór domków, które mogą być samodzielnie złożone i pomalowane przez dziecko (albo raczej przy pomocy taty lub mamy). W ten sposób jego zdolności manualne rozwiną się jeszcze lepiej, podobnie jak kreatywność i zmysł artystyczny. Co więcej, nauczy się kooperacji z drugą osobą przy wspólnym projekcie, co również będzie owocowało w przyszłości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here