zabawki transformers

Każdy, kto zostaje poproszony o wymienienie kilku najpopularniejszych zabawek chłopięcych, od razu podaje nazwy samochodzików, klocków lego, puzzli czy plastikowych żołnierzyków. Ostatnio wśród kilkuletnich mężczyzn popularnością cieszą się także zabawki transformers, znane maluchom z bajek puszczanych w telewizji i samym kinie. O ile jednak sam rodzic zwykle wie doskonale o tym, co mogłoby się spodobać jego dziecku, tak osoba z zewnątrz, wybierająca dla niego prezent, może mieć poważne problemy z wybraniem tego odpowiedniego.

O wiele łatwiej jest wybrać atrakcyjny podarunek dla dziewczynki. Małe kobietki zawsze zachwycą się nową lalką, nawet jeśli same mają ich już kilkanaście, zestawem prostych kosmetyków, torebką, różową sukienką lub puchatą maskotką. Chłopcy są natomiast dużo prostsi, a mimo tego bardziej wybredni jeśli chodzi o same zabawki. Szukając dla nich prezentu idealnego, trzeba mieć też na uwadze to, że pewne przedmioty mogą nie spodobać się samym rodzicom.

W dzisiejszych czasach mamy i tatowie przywiązują sporą wagę do rozwoju swoich maluchów. Chcą je wspierać i pomagać im uczyć się nowych rzeczy, dlatego też pragną wybierać dla nich takie zabawki, które będą nie tylko atrakcyjne, ale też czegoś ich nauczą. Co zatem można zaliczyć do tego grona produktów? Jaka zabawka spodoba się zarówno małemu chłopczykowi, jak i jego rodzicom?

transformers

Szukając takiej zabawki, nie wolno generalizować

Podział na zabawki dziecięce i chłopięce obecnie przestał już obowiązywać. To, co podoba się małym kobietkom, coraz częściej fascynuje też dojrzewających mężczyzn, dlatego zabawek dziecięcych nie trzeba szukać koniecznie na typowo „męskich” działach. Niejednokrotnie zdarza się bowiem, że chłopiec sam podbiera zabawki swojej siostrzyczki. Przesiadując w przedszkolu czy żłobku, samodzielnie dołącza do grona bawiących się małych kobietek i razem z nimi próbuje bawić się w dom, rodzinę, korzystając tutaj z lalek i maskotek imitujących poszczególnych członków familii.

Niektóre dziewczynki równie chętnie co chłopcy sięgają natomiast po zabawkowe autka, klocki czy zabawki transformers i choć niektórym osobom wydaje się to dziwne, nie należy się tym przejmować. Takie zachowanie nie świadczy wcale o innej orientacji seksualnej dziecka. Wynika po prostu z jego ciekawości i chęci odkrywania całego świata. Maluch, który zauważa w swoim otoczeniu nowy przedmiot, chce go po prostu od razu wypróbować i nie jest dla niego ważne to, czy początkowo dedykowany był on płci przeciwnej. Rodzice nie powinni ograniczać swoich dzieci w żaden sposób. To one muszą same decydować o tym, czym chcą się bawić.

Jeżeli jednak to osoba z zewnątrz wybiera prezent dla małego solenizanta, nie powinna mimo wszystko kupować mu typowo dziecięcych artykułów. Wręczenie chłopczykowi lalki czy różowej maskotki może zostać źle odebrane przez jego rodziców lub innych członków rodziny. Lepiej aż tak nie ryzykować i postawić na bezpieczne i sprawdzone rozwiązania. Jest ich zresztą całe mnóstwo – niektóre zabawki chłopięce są tak chętnie wybierane i kupowane, że występują w sklepach od paru ładnych lat.

Wśród nich coraz większą popularnością chwalą się m.in. artykuły interaktywne. Teoretycznie oddziałują one na umysł dziecka zróżnicowanymi bodźcami, ale zazwyczaj dość szybko się im nudzą i ostatecznie zostają odłożone na bok, zastąpione zwykłym misiem czy plastikowym autkiem. Takich zabawek zazwyczaj nie opłaca się kupować.

chevrolet camaro

Są drogie, szybko się niszczą i według specjalistów zajmujących się wychowywaniem dzieci nie do końca dobrze wspierają rozwój maluchów. Maluch, który od samego początku życia zaczyna otrzymywać tak drogie zabawki, później szybko się do nich przyzwyczaja i wręcz domaga się ich od swoich rodziców. Uczy się, że może dostać dosłownie wszystko. A później ciężko jest mu to wszystko wytłumaczyć.

Szukając odpowiedniej zabawki transformers dla chłopczyka, należy zwrócić uwagę na trzy najważniejsze kwestie. Po pierwsze – bezpieczeństwo. Artykuł powinien być dostosowany do wieku dziecka. Na jego opakowaniu na pewno znajdzie się informacja na temat tego, od jakiego roku życia maluch może z niego korzystać.

Lepiej wstrzymać się z kupowaniem zabawek przeznaczonych dla starszych już przedszkolaków podczas szukania prezentu dla maluszka, ponieważ zawierają one liczne drobne elementy, które taki malec mógłby połknąć i sobie zaszkodzić. Zabawki muszą być też związane z zainteresowaniem dziecka. Najlepiej więc skupić się na tym, by wybrać dla niego coś takiego, czym na pewno będzie się on bawić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here