posciel dla dzieci 160x200

Jak rodzice każdego dnia podejmujemy bardzo wiele decyzji. Niektóre z nich są bardzo ważne dla naszych dzieci, inne są podrzędne. Prawdą jest, że każdy z nas wydaje sporo pieniędzy każdego roku na wybór tekstyliów do domu. Między innymi chodzi tu o zasłony, firany czy obrusy na stół. Najczęściej też kupujemy pościel. Jeśli w domu jest kilkoro domowników, okazuje się, że potrzebujemy sporo zestawów pościelowych.

Małżeństwa często wybierają jedną dużą kołdrę o rozmiarze 180 na 200 cm. Nie jest jednak łatwo znaleźć poszwę o tym rozmiarze. Z tego powodu niektórzy decydują się na zakup dwóch kołder o mniejszym rozmiarze. Tak samo jest w przypadku dzieci. Lepiej, kiedy każde z nich ma swoje kołdry, dzięki temu ryzyko zmarznięcia w nocy jest mniejsze. Małe dzieci niekiedy się rozkopują, co rodzi konieczność wstawania do nich w nocy i ich przykrywania.

Wielu rodziców wybiera tradycyjny rozmiar kołdry

Pościel dla dzieci 160×200 cm to standardowy rozmiar. Jest to jednak dosyć duża szerokość. Możliwe, że nawet dwoje dzieci zmieściłoby się po taką kołdrą.

Jeśli chodzi o wzornictwo pościeli, naprawdę mamy w czym wycierać. Mnóstwo kolorowych wzorów, postaci z bajek czy aplikacji, sprawia, że nie wiadomo niekiedy na co się zdecydować. Na pewno chodzi o to, żeby pościel podobała się dziecku, ale też pasowała do jego pokoju.

Wzornictwo nie jest najważniejsze. Dobrze zwracać uwagę, na to z czego zostały wykonane poszewki. Najlepszym rozwiązaniem jest Oczywiście bawełna, ma ona tak wiele zalet, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Pościel jest robiona głównie z bawełny, czasem jest jakaś domieszka elastanu zastosowana.

posciel

Bawełna jest materiałem bardzo bezproblemowym w użytkowaniu. Ciężko ją zniszczyć, jest odporna na uszkodzenia. Oczywiście o ile nie chcemy zniszczyć jej celowo. Świetnie zachowuje się również w praniu. Spierze się dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu praniach. O ile mamy zwyczaj suszyć na świeżym powietrzu, również przyczyniamy się do tego, że produkt ten, zostanie z nami dłużej. Zimą jednak nie jest to do końca możliwe.

Wtedy wielu osobom pozostaje suszenie na strychach lub w przeznaczonych do tego suszarniach. Szczęśliwi mogą być posiadacze suszarki bębnowej czyli automatycznej. Dzięki niej wyciągamy pranie suche prosto z automatu. Jest to wspaniałe udogodnienie. jednak może się okazać, że taka suszarka zniszczy naszą pościel, dobrze jest wtedy nie ładować na maksa, ale suszyć mniejszymi porcjami, wtedy pranie nie będzie wysuszone na wiór.

Pościel dla dzieci musi oddychać, czyli najlepiej gdy jest wykonana w 100% z bawełny. Tej uszytej z innych materiałów, najlepiej unikać szerokim łukiem i nawet nie patrzeć w jej kierunku. Tylko nam napsuje nerwów. Spanie pod nieoddychającymi pościelami może być koszmarem, nic dziwnego, że takie osoby mają później złe sny. Człowiek w śnie się poci, bawełna wchłonie ten pot, a inne włókna nie mają na to szans. Niektóre pościele przypominają reklamówki. To bardzo niewygodne i niepotrzebne. Nie dobrze jest się męczyć.

Sen to ważna czynność fizjologiczna

Odpowiedni odpoczynek sprawi, że nasze ciała zregenerują się lepiej. Mamy na to w ciągu nocy około 8 godzin. Niektórzy potrzebują spać dłużej. Szczególnie osoby starsze mogą spać krócej. Dzieci zależnie od wieku potrzebują około 10 godzin. Dwulatkowi wystarcza jakieś 11-12 godzin snu na dobę, jest to jednak kwestia wysoce indywidualna, dlatego odchyleniami od tej normy nie warto się przesadnie przejmować, szczególnie jeśli dziecko w ciągu dnia dobrze się bawi.

posciel dla dzieci

Jeśli chłopiec lub dziewczynka, którzy chodzą do szkoły nie mogą się skoncentrować i szybko się męczą przyczyna może być zbyt mała ilość snu. Dobrze jest w takiej sytuacji przeorganizować plan dnia i wieczora, żeby umożliwić dziecku położenie się dość wcześnie. Wiele dzieci musi wcześnie wstawać z konieczności na obowiązek szkolny, a te które dojeżdżają wstają o świcie, albo kiedy jest Jeszcze ciemno.

Warto umilić sobie czas snu na tyle, na ile est to tylko możliwe. Ważny jest również wybór odpowiedniego materaca. Nie trzeba bagatelizować tej kwestii. Dzięki temu nasz kręgosłup nam podziękuje. Pościel dla dzieci jest istotna i trzeba pamiętać, żeby właściwie o nią dbać. Należy prać ją wysokiej temperaturze i po jakimś czasie wyrzucić, wymienić na nową. Szczególnie jeśli widzimy, że jest już mocno sprana. Można przerobić ją wtedy na ścierki. Jeśli jest wykonana z dobrego jakościowo materiału, będzie nadawała się na szmatki do czyszczenia mieszkania. Nie każdy materiał się do tego nadaje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here