czy kosz na pieluchy jest przydatny?

W zdecydowanej większości przypadków, zużyte pieluszki trafiają do zwykłego, domowego kosza na śmieci. W takiej sytuacji zastanawiające jest korzystanie z koszy na pieluszki. Czy jest to rzeczywiście potrzebne, czy raczej stanowi zbędny element wyprawki?

Każdy rodzic dokonuje zakupu pieluch, zwłaszcza przez wiele, pierwszych miesięcy życia dziecka. Ze statystyk wynika, że jeden noworodek zużywa średnio 12 pieluch na dobę, z kolei kilkumiesięczne niemowlęta – od 6 do 7. Gdy przeliczymy to skali miesiąca, wychodzi na to, ze nasz nowy członek rodziny wykorzystuje od 240 do 300 pieluch jednorazowych.

Oczywiście jest to ilość orientacyjna. Zanim dojdzie do sytuacji, że dziecko przestanie korzystać z pieluch, przed każdym rodzicem jest długa droga. Każdego dnia dziecko jest przewijane kilkukrotnie. Pierwsza myśl jest taka, że pojemnik na zużyte pieluchy, faktycznie mógłby ułatwić codzienną higienę dziecka, jednak czy jest niezbędny? To sprawa dyskusyjna.

Kosze na pieluchy, które są najbardziej praktyczne?

Jakie są zaletym, a jakie wady koszy na pieluchy?

Zalety koszy na pieluchy:

  • kosz na pieluchy ma praktyczne zastosowanie, dodatkowo przez swój estetyczny wygląd, wpasowuje się design większości pomieszczeń,
  • dzięki swojemu małemu gabarytowi, pozwala na ustawienie go w małym pomieszczeniu, jakim jest łazienka,
  • poprzez zakup kosza na pieluchy, ograniczymy wydzielanie nieprzyjemnych zapachów,
  • do koszty mamy możliwość zakupić specjalny worek foliowy, który ma właściwości antybakteryjne, dzięki czemu zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii.

Wady koszy na pieluchy:

  • cena, sam kosz jest stosunkowo drogi. Za wysoka cena, do pojemności kosza.
  • przez małą pojemność kosza, wymiana wkładów odbywa się zbyt często – to kolejny wydatek.

Alternatywa kosza na pieluchy

Na rynku dostępne są specjalne woreczki bezzapachowe na pampersy. Cechuje je niska cena ( 50 sztuk, kosztuje 5zł). Dzięki takim woreczkom, możemy zapakować zużytą pieluchę i wyrzucić ją do normalnego kosza. Gdy tak zabezpieczymy zużyty pampers, nie będzie on wydzielał nieprzyjemnego zapachu.

Przeczytaj też: http://wozking.pl/kocyki-i-pieluszki-ktore-wybrac-dla-malucha/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here