Skończył się marzec, nadciągają pogodne i coraz cieplejsze dni. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pogoda wiosną – a nawet wczesnym latem, bywa kapryśna. Wyjście z dzieckiem na spacer powinno być wcześniej zaplanowane pod kątem energetycznych przekąsek, a przede wszystkim, odpowiedniego ubioru. Ciężko jednak ubrać malucha, jeżeli 18-20 stopni potrafi zmienić się w 10-15 w przeciągu paru godzin. Do tego częste zrywy wiatru, chwilowe zachmurzenia i drobne opady deszczu nie ułatwiają sprawy. Co więc robić, jeśli pierwsze wiosenne podrygi zachęcają do długich spacerów po parku, czy nawet lesie?

Trzeba przede wszystkim sprawdzić pogodę najdokładniej jak się da. Kiedy już będziemy wiedzieli na co się nastawiać, powinniśmy zająć się kwestią samego ubioru dziecka. Najczęściej usłyszycie, że trzeba je po prostu ubrać na tzw. „cebulkę”. To dobry sposób, zwłaszcza, że wybór w sklepach dla dzieci jest ogromny. Dodatkowo mamy możliwość zmierzenia potomka i zamówienia większości ciuszków online. Warto zastanowić się nad odzieżą termiczną dla dzieci, która gwarantuje dobrą izolację termiczną, oddychanie, i dobre odprowadzanie wilgoci kiedy dziecko przybiegnie całe zmęczone i mokre. Do tego ciepła bluzka, którą łatwo można zdjąć i np. bezrękawnik.

Taka kamizelka może kojarzyć się z ubiorem dla osób starszych, ale wystarczy wyszukać w internecie frazę: „kamizelka dla dziewczynki” i zostaniemy zasypani uroczymi, małymi bezrękawnikami. Rynek mody dziecięcej rozwija się z prędkością światła. Po wyszukaniu takiego bezrękawnika, naszym oczom ukażą się setki propozycji. Od zwykłych puchowych kamizelek, przez bezrękawniki futerkowe, z dodatkami koronek, stylowej tafty, po kamizelki uszyte z bawełny. Dodatkowo do wyboru są kamizelki cienkie, grubsze, długie, z wszytym od razu kapturem, z kapturami doczepianymi, eleganckie (na specjalne okazje) i wiele wiele innych.

Jak sami widzicie, jest ich tak dużo, że sam wybór może przyprawić o ból głowy. Warto zastanowić się nad tańszymi opcjami, przecież nasza pociecha rośnie coraz szybciej i szybciej. Jako, że wiosna jest porą bardzo zmienną, oprócz kamizelki dobrze by było zaopatrzyć się w małą parasolkę lub najzwyklejszą kurteczkę przeciwdeszczową. Tak samo buciki powinny być zdolne to przetrwania chociaż paru minut deszczu. Wiosną dziecko bardzo łatwo łapie różne infekcje, wiele bakterii ze względu na rosnące temperatury i dużą wilgotność powietrza rozwija się w szalonym tempie. Dlatego chrońmy nasze pociechy przed złymi warunkami pogodowymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here