kalendarz ciąży i porodu

Ciąża i poród w to dla każdej kobiety wyjątkowe wydarzenia w życiu, ciąża zazwyczaj trwa dziewięć miesięcy o ile jest to ciążą zdrowa i rodzi się donoszone dziecko. W innych przypadkach ciąża trwa krócej albo dłużej. I jedna i druga sytuacja nie jest dla kobiety i dziecka korzystna.Medycyna nie potrafi wyjaśnić wielu przypadków dlaczego dziecko urodziło się wcześniej niż miało to nastąpić.

Wielu wcześniaków może cieszyć się zdrowiem, pełnym radości życiem. Wszystko dzięki lekarzom, którzy byli w stanie im pomóc kiedy była potrzeba. Kalendarz ciąży i porodu pozwala obliczyć datę porodu na podstawie ostatniej miesiączki. Oczywiście są to obliczenia tylko i wyłącznie teoretyczne i przewidywania wcale nie muszą się sprawdzić. Wiele dzieci rodzi się w kilka dni przed lub po założonym terminie.

Jest to całkowicie normalne i nie jest powodem do obaw. Wiele matek bardzo obawia się tego, że kiedy nadejdzie dzień ich porodu, skrupulatnie wyliczony przez lekarza, nic nie będzie się działo. Wiele kobiet w ciąży obawia się porodu wywoływanego. Aby wywołać poród kobiecie podawana jest w kroplówce oksytocyna. Wiele kobiet skarży się, że wywołuje ona mocniejsze bardziej bolesne skurcze.

A tego wiele pań się obawia. Na skutek porodu wywoływanego może nastąpić wiele komplikacji. Poród w którym pojawia się jakakolwiek ingerencja medyczna, nie jest dla kobiety najlepszym rozwiązaniem. Czasami jest to jednak jedyna opcja aby dziecko przyszło na świat bezpiecznie.

Dla wielu kobiet poród wywoływany to bardzo złe wspomnienie. Nie mogły one w czasie tego porodu swobodnie się poruszać, musiały leżeć przypięte do aparatury KTG. To nie jest dla żadnej kobiety komfortowe. Dzisiaj wiadomo, że poród przebiega o wiele sprawniej kiedy kobieta może bez przeszkód się poruszać, chodzić, klęczeć i przyjmować różne pozycje – takie na jakie ma ochotę.

Ciąża jest w życiu kobiety wydarzeniem dość nieprzewidywalnym, mimo że sama ciąża może być zaplanowana w życiu kobiety na drodze jej kariery zawodowej i życia osobistego. Kobieta może dokładnie zaplanować miesiąc zajścia w ciążę, jednak nigdy nie wiadomo czy uda się zajść w ciążę dokładnie w tym miesiącu. Takie plany nie mają 100% gwarancji powodzenia. Trudno jest też dokładnie wyznaczyć dzień swojego porodu. Chyba że jest to planowane cesarskie cięcie, ale i tak nie mam gwarancji, że nic nieprzewidzianego złego nie wydarzy się wcześniej.

ciąża

Każda kobieta powinna być przygotowana na to, że jej ciąża i poród nie będą idealne

W położnictwie wszystko może się zdarzyć w każdej chwili. Nawet bezproblemowa ciąża może skończyć się nieplanowanym cesarskim cięciem, kiedy trzeba będzie uratować życie matki i dziecka. Takie sytuacje są trudne dla kobiety ponieważ nie jest w stanie ona poradzić sobie z poczuciem bezradności. Kobieta mogła całą ciążę przygotowywać się do porodu domowego. Taki poród jest oczywiście możliwy nawet w naszym kraju z umówioną położną, trzeba jednak wszystko opłacić.Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje tego typu porodów.

Poród w domu z zaufaną położną w znanym kobiecie otoczeniu to wspaniałe przeżycie. W ciąży wszystko ma swoje miejsce i czas. Wiele badań musi zostać wykonanych w określonym terminie ponieważ inaczej nie mają wartości diagnostycznej. Do ginekologa trzeba chodzić na wizyty w określonych odstępach czasu i monitorować stan kobiety i dziecka.

Na wizyty ginekologiczne można uczęszczać albo na Narodowy Fundusz Zdrowia albo też zdecydować się na prowadzenie ciąży prywatnie. Ciąża to niewątpliwie duża zmiana w życiu kobiety. Z każdą kolejną ciążą kobieta jest już spokojniejsza co do tego jak będzie wyglądał przebieg ciąży. Również poród jest dla każdej kobiety ogromnym przeżyciem.

kobieta w ciąży

Wiele kobiet traktuje ten dzień poważnie. Chcą zapewnić sobie jak najlepszą opiekę dlatego wynajmują położną która zajmie się tylko nimi. Taka usługa jest dostępna w wielu szpitalach. Dzisiaj przyszłe matki mogą skorzystać z porad udzielanych przez inne mamy na forach internetowych. Taka dawka wiedzy i doświadczenia z pewnością im się przyda. Zawsze można również poprosić o radę swoje przyjaciółki a także członków rodziny.

W wielu miejscach na świecie matka i babcia są najlepszymi nauczycielami młodej mamy. W naszej kulturze tego typu tradycje zanikły chociaż zdarza się że córka dzwoni do swojej matki z prośbą o poradę. Niezależnie od tego czy ciążą jest planowana czy też nie, przyszła mama musi o siebie dbać jak najlepiej potrafi. To inwestycja w zdrowie dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here