Jak wykonać perfekcyjny makijaż na wigilię firmową?

Wigilia firmowa czyli impreza, na której musisz wyglądać szczególnie dobrze. Czy chciałabyś, by Twój staranny makijaż po prostu spłynął? A może masz obawy przed tym, czy Twój tusz nie zostawi Ci efektu „pandy”? dziś przedstawimy sposób na wykonanie perfekcyjnego makijażu na imprezę firmową.

Z całą pewnością warto przygotować się dużo wcześniej. Kluczem jest odpowiednia pielęgnacja. Dzień przed wielkim wyjściem to czas dla skóry. Zacznijmy od delikatnego oczyszczenia skóry twarzy i dekoltu, a następnie zastosujmy nawilżającą maseczkę. Nasze pory zostaną w ten sposób lepiej przygotowane na przyjęcie kosmetyków. Na pewno też sposób ten pozwoli na dłuższe utrzymanie makijażu w idealnym stanie.

Warto zastosować dobrą bazę pod makijaż. Sprawdzony produkt świetnie wygładza i powoduje, że nałożony podkład trzyma się dłużej. Stosujmy tylko sprawdzone produkty. Jeśli chcemy użyć nowej maskary, a mamy skłonność do alergii, zamiast wspaniałych rzęs może nas czekać nieprzyjemne pieczenie w trakcie imprezy. W przecież nikt nie chciałby być posądzony o płacz wśród współpracowników.

Najważniejszy będzie wybór podkładu. Na wielkie wyjście sugerowany jest podkład kryjący. Na szczęście takich jest bardzo dużo na rynku i właściwie każda firma kosmetyczna takim produktem dysponuje. Podkład kryjący ma za zadanie tuszować niedoskonałości cery, wyrównywać jej koloryt i oczywiście podkreślić naszą urodę.

Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie podkładu 2 w 1. Taki podkład nie tylko sprawi, ze nasza cera będzie wyglądała nieskazitelnie, ale również może być stosowany jako korektor. Efekt korektora zapewni nam punktowe pokrycie wyprysków, krosteczek, cieni czy zasinień. Wspaniale sprawi się też w przypadku cery naczynkowej, gdzie czasami konieczne jest użycie kamuflażu.

Warto pamiętać, by przy wyborze kierować się też formułą podkładu. Podkład kryjący powinien mieć bowiem lekką formułę, czyli być bezolejowy. Dzięki temu mamy zapewniony nieskazitelny wygląd przez cały dzień, ale nie czujemy się jakbyśmy nosili maskę.

Nie ma nic lepszego niż dobra podstawa, reszta kosmetyków to tylko dopełnienie całości. Pozostaje nam tylko doskonała zabawa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here