grypa u dzieci

Każdy z rodziców wie, że grypa u dzieci, to nie są żarty. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym pojawia się ona bardzo często i ciężko się z niej wyleczyć i szybko pomóc dziecku. Grypa u dzieci może tak naprawdę pojawić się w każdym wieku życia oraz o każdej porze roku i zawsze powinniśmy być na nią gotowi. Dzieci, szczególnie te młodsze i w wieku przedszkolnym nie posiadają jeszcze tak dobrej odporności, jak osoby dorosłe, przez co bardzo łatwo i szybko chorują. Szczególnie grypa u dzieci pojawia się w okresie przedszkolnym, gdzie choruje wtedy bardzo dużo dzieci i szybko nawzajem się one zarażają.

Grypa u dzieci objawia się tak samo, jak u osób dorosłych

Pojawić może się zarówno suchy, jak i mokry kaszel, który będzie bardzo uciążliwy i męczący. Kolejnym jej objawem jest katar, chociaż nie zawsze może się on pojawić. Podczas grypy bardzo często pojawia się również podwyższona temperatura i szybko powinniśmy zbijać ją lekami, ponieważ będzie ona bardzo męczyła nasze dziecko. Grypa u dzieci wiąże się również z ogólnym osłabieniem organizmu, bólem mięśni, stawów i sennością. Bardzo często pojawia się również ból głowy i zaczerwienione i bolące gardło. Z poważniejszych rzeczy może się również pojawić zapalenie spojówek oraz krwawienie z nosa wywołane i osłabieniem organizmu i katarem.

Grypa u dzieci, tak samo, jak u osób dorosłych jest poważniejsza niż zwykłe przeziębienie i powinniśmy szybko udać się do lekarza i rozpocząć leczenie. Im szybciej to zrobimy tym szybciej dziecko będzie zdrowe i nie będzie miało poważniejszych jej objawów oraz powikłań, które czasami po grypie mogą się pojawić. Grypa u dzieci niestety zazwyczaj trwa dłużej niż zwykłe przeziębienie i ciężej ja wyleczyć do końca.

grypa

Do głównych powikłań możemy zaliczyć zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie zatok, zapalenie serca mięśniowego, zaostrzenie chorób przewlekłych, angina oraz napady drgawek. Powikłania są bardzo groźne i dlatego grypa u dzieci powinna być wyleczona do końca, zanim wróci ono do szkoły, czy do przedszkola.

Grypa u dzieci może trwać nawet kilka tygodni i tak samo, jak u dorosłych oraz jak przeziębienie wywoływana jest ona przez wirusy.
Jeśli u naszego dziecka zauważymy objawy grypy, to jak najszybciej powinniśmy udać się do pediatry, który zleci nam odpowiednie leczenie. Lekarz zazwyczaj przepisze nam odpowiednie leki, które złagodzą objawy grypy. Głównie będą to leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, przeciwkaszlowe oraz łagodzące katar. Wszystko zależy od tego, jakie główne objawy grypy pojawią się u naszego dziecka. Grypa jako, że nie jest chorobą bakteryjną, to nie jest leczona antybiotykami.

Jak zapobiegać grypie u dzieci?

Należy dbać o to, aby zawsze były one ciepło ubrane i odpowiednio do pogody oraz, aby nie przebywały w pomieszczeniach z osobami chorymi. W przedszkolu czy szkole niestety bardzo często się od tego ustrzec, bo nie mamy dużego wpływu, na to z kim akurat przebywa nasze dziecko. Grypa u dzieci, tak jak u osób dorosłych przenoszona jest drogą kropelkową, więc ważna jest izolacja chorych. Duże znaczenie ma również higiena osobista, czyli mycie rąk po kontakcie z osobą chorą, aby nie roznosić dalej tej choroby.

Obecnie dostępne są również specjalne szczepionki na grypę, które mogą ustrzec przed nią zarówno nas, jak i nasze dziecko. Szczepionki przeciw grypie wykonywane są przez pielęgniarki lub lekarzy w większości przychodni oraz w szpitalach.

termometr

Grypa u dzieci jest, to bardzo częsta i popularna choroba, więc nie powinniśmy się jej bardzo obawiać. Miejmy jednak świadomość tego, że niesie ona za sobą bardzo poważne konsekwencje, więc zadbajmy o to, aby była ona do końca i dokładnie wyleczona. Nasze dziecko powinno wtedy przebywać w domu, dużo odpoczywać oraz przyjmować potrzebne leki. Leczenie grypy u dzieci może potrwać nawet kilka tygodni. Zadbajmy również wtedy o to, aby nasze dziecko miało spokój i, żeby nie miało dużego kontaktu z innymi osobami, ponieważ one również mogą ulec zarażeniu.

Jeśli podejrzewamy, że nasze dziecko może być chore, to podajmy mu potrzebne leki i jak najszybciej udajmy się z nim do lekarza. Nie próbujmy leczyć dziecka domowymi sposobami, ponieważ choroba wtedy może trwać jeszcze dłużej i być jeszcze poważniejsza. Obecnie medycyna jest tak rozwinięta i zarówno leki, jak i szczepionki są tak dobrze, że na pewno bardzo szybko poradzimy sobie z tą chorobą i pomożemy naszemu dziecku. Postarajmy się, aby jak najszybciej ono wyzdrowiało i nie przebywało później z osobami chorymi, bo choroba może powrócić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here