Bezpieczeństwo malucha w samochodzie – wybór fotelika dla noworodka

Aby wraz z maluchem szczęśliwie powrócić ze szpitala do domu koniecznie musimy wyposażyć się w odpowiedni fotelik samochodowy dla noworodków. Zakup fotelika musi być szczególnie przemyślany, ponieważ to on głównie będzie odpowiadał za bezpieczeństwo noworodka podczas podróży do domu. Z tego względu warto rozglądać się za nowym zakupem z dużym wyprzedzeniem, aby zdecydować się jaki najlepszy typ oraz model fotelika wybrać. W poniższym wpisie znajdziecie porady, na co zwrócić uwagę oraz czym kierować się podczas zakupu fotelika dziecięcego do samochodu.

Wybierz model fotelika dla najmniejszych dzieci

Aby dopasować fotelik dla nowego członka rodziny należy wybierać modele w szczególności przeznaczone dla noworodków. Fotelik samochodowy dla dzieci dopasowuje się odpowiednio do wagi oraz wzrostu, dlatego model dla noworodków powinien zaliczać się do przedziału 0 do 13 kilogramów. Należy pamiętać, że ten rodzaj fotelików należy ustawiać zawsze tyłem do kierunku jazdy.

Sprawdź, czy fotelik będzie pasował do samochodu

Wiele rodziców w pośpiechu kupuje modele fotelików dla dzieci z najnowszymi funkcjami oraz udogodnieniami, ale często zapominają sprawdzić, czy fotelik będzie odpowiedni dla danego typu samochodu. Zatem tuż po wyborze odpowiedniego fotelika ze względu na wagę malucha, przekonajmy się, czy będzie on pasować na miarę wnętrza naszego pojazdu. Oprócz przymierzenia dziecięcego siedziska do foteli samochodowych, nie zapominajmy o wyborze właściwego unieruchomienia malucha.

Zapięcia fotelika – sprawdź materiał oraz rozkład pasów

Wiele producentów dziecięcych fotelików oferuje trzy oraz pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Jak domyślacie się, drugi model fotelika to większe bezpieczeństwo malucha w czasie jazdy. Siedzisko Cybex Aton M to model z pięcioma pasami, które posiadają dodatkowe zapięcia w miejscu biodrowym dziecka. Taki rodzaj przymocowania dziecka do foteli podnosi bezpieczeństwo malucha, a tym samym jego większą stabilność nawet na trudnych drogach. Cybex Aton M to również model, który może pochwalić się specjalnymi otulinami na pasach, które będą łagodnie opływać ciało maluszka, unikając przy tym niechcianych otarć.

Ułożenie dziecka – pamiętaj o wyborze odpowiedniej wkładki

Wkładka dla noworodka to częsty dodatek do fotelików dziecięcych. Pozwala ona lepiej przytrzymać dziecko w głębi siedziska, a tym samym wpływa na lepszą stabilność. Dla rodziców, którzy obawiają się, że ich dziecko szybko wyrośnie z takowego dodatku mamy dobrą wiadomość! Wkładki dziecięce dołączone do fotelików można w łatwy sposób wyjąć, tym samym zwiększając miejsce dla małego podróżnika.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here