zabawy ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym

Czy dzieci lubią chodzić do przedszkola? Jakie zajęcia najbardziej lubią, a co by zmieniły, jeśli mogłyby decydować o funkcjonowaniu tego rodzaju placówek? Dowiedz się, jak wygląda przedszkole oczami dzieci.

Według najmłodszych największym uznaniem cieszą się zabawy ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. To między innymi wszelkie zabawy z elementami sportu, rytmika oraz zajęcia dodatkowe, takie jak taniec. Przedszkolaki cieszą się z każdego wyjścia na świeże powietrze i plac zabaw, w który wyposażona jest placówka przedszkolna.

A czego nie lubią przedszkolaki?

Niezbyt chętnie przedszkolaki uczestniczą w leżakowaniu, po prostu szkoda im czasu na spanie w ciągu dnia, kiedy mogłyby się do woli bawić. Ponadto mogą pojawić się tutaj duże trudności w szczególności, gdy maluchy będą chciały bawić się grupie. Kolejna kwestia sporna to jedzenie – nie wszystkie dzieci lubią posiłki poza domem, szczególnie jeśli chodzi o produkty mleczne. Podobnie sytuacja może wyglądać w przypadku jedzenia owoców, zwłaszcza że gdy dzieci będą przyzwyczajone do słodyczy.

Jak dzieci postrzegają przedszkole?

Pamiętajmy również, że ocena przedszkola przez najmłodszych jest zazwyczaj zupełnie inna, jeśli pod uwagę weźmiemy proces adaptacyjny. Nowe przedszkolaki mogą przyzwyczajać się do spędzania czasu bez rodziców i poza domem w różnym czasie. To kwestie indywidualne, dokładnie tak samo, jak objawy akceptacji nowej sytuacji albo zupełnej niezgody. Według psychologów adaptacja w przedszkolu może trwać nawet przez cały pierwszy rok uczęszczania do tej placówki i w tym czasie dziecko będzie wyrażać się na jego temat raczej negatywnie. Zwróćmy jednak uwagę, że nie jest to obiektywna opinia, ale podyktowana emocjami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here