wysypka u dziecka - jak się objawia?

Wysypka u dzieci, może przyjmować różne formy, mogą być to krostki, plamki lub grudki. Tak samo jak forma, może być i różna przyczyna takich zmian na skórze. Wysypka może być spowodowana alergią, infekcją lub problemami dermatologicznymi. Najlepszym wyborem jest zwykle wizyta u specjalisty, który postawi diagnozę i wdroży leczenie.

Na jakie choroby, może wskazywać wysypka u dziecka?

Różyczka – jest to choroba na tle wirusowym, którą można się zarazić od nosiciela. W przypadku tej choroby, wysypka występuje w postaci niewielkich bladoróżowych plam, rozmieszczonych luźno. Zmiany możemy zaobserwować najczęściej za uszami, dopiero z czasem zaczynają się rozprzestrzeniać na tułów dziecka. Chorobie może towarzyszyć gorączka oraz powiększone węzły chłonne.

Zwykle wysypka znika samoistnie po 3-4 dniach. Gdy choroba pojawiła się u niemowlaka, lepiej to skonsultować z pediatrą oraz, gdy zmiany u starszego dziecka trwają dłuższy okres czasu.

Przeczytaj też: http://wozking.pl/wady-zgryzu-u-dzieci-jakie-wyrozniamy/

Wyprysk alergiczny – pojawia się na skutek uczulenia, wywołanego jakimś składnikiem pożywienia lub innym alergenem. Wysypka alergiczna pojawia się w postaci pokrzywki, czyli bąbli wyraźnie odgraniczonych od zdrowej skóry, o płaskiej powierzchni. Zmiany występują na całym ciele, zwykle na brzuchu, buzi i rękach. Od przyczyny pokrzywki zależą objawy, które mogą współtowarzyszyć. Zazwyczaj są to: katar, duszności, świąd, wymioty, kolka, kaszel lub obniżone samopoczucie.

Zmiany skórne należy smarować w domu, specjalnym preparatem przeciwświądowym. Ewentualnie podać doustne leki antyhistaminowe. Gdy zmiany nie ustępują, wręcz nasilają się należy zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Świerzb – jest chorobą, która jest wywołana przez roztocza. Zmiany skórne występujące w jej przebiegu to grudki, które są wypełnione płynem i krostki.Zwykle są wypukłe i mają szare wnętrze.
Wysypka pojawia się na rękach, głównie między palcami, pod pachami, na głowie, szyi i podeszwach stóp. Towarzyszy jej świąd. Z dzieckiem należy udać się do lekarza, który zaleci preparaty, do smarowania zmian w domu.

Źródło: https://www.miastomamy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here