Jaki fotelik samochodowy kupić?

0
4440

Niezależnie od tego, czy regularnie podróżujesz ze swoim dzieckiem, czy może robić to wyłącznie sporadycznie, za każdym razem musisz je przewozić w odpowiednich warunkach. Maluch nie może siedzieć bezpośrednio na zwykłym fotelu samochodowym. Naraziłbyś go tym na spore niebezpieczeństwo, bo z uwagi na niewielki wzrost podczas wypadku pasy zabezpieczające mogłyby okazać się mało skuteczne. Musisz zatem zainwestować w odpowiednie dla twojej pociechy foteliki samochodowe. Dzieli się je przede wszystkim ze względu na wagę dzieci.

Na pewno już teraz jesteś w stanie powiedzieć, ile waży twoje dziecko. A jeśli nie – koniecznie postaw je już teraz na wadze, bo bez tej informacji nie będziesz w stanie kupić właściwego fotelika samochodowego. Dopiero potem zacznij rozglądać się za odpowiednim produktem – zostały one podzielone na kilka grup wagowych. Pierwsza z nich zawiera wyroby przeznaczone dla dzieci o wadze od zera do trzynastu kilogramów. To typowe produkty dla niemowląt.

Dzieci najczęściej korzystają z nich do momentu ukończenia pierwszego roku życia. Jeżeli więc twój szkrab jest już nieco starszy, być może potrzebujesz produktu z drugiej grupy, która skupia foteliki samochodowe dla dzieci do wagi osiemnastu kilogramów. Zwykle są to maluszki, które mają maksymalnie cztery lata. Na dopasowanych do nich fotelikach mogą jeździć zarówno przodem, jak i tyłem. Kolejną grupę tworzą natomiast wyroby dla dzieci, których masa ciała wynosi ok. 9-18 kg, a jeszcze następną foteliki dla wagi 9-25 kg. Istnieje jeszcze ostatnia grupa z artykułami dla najstarszych dzieciaków. Najlepiej będzie, jeżeli sam się im dokładniej przyjrzysz i sprawdzisz, co takiego mogą ci zaproponować.

A jeśli mimo wszystko dalej nie jesteś pewien, po jaki fotelik samochodowy powinieneś sięgnąć, zamiast buszować po sieci, lepiej odwiedź stacjonarny punkt z akcesoriami motoryzacyjnymi. Tam skorzystasz z fachowego i przyjaznego doradztwa. Pracownicy na pewno pomogą ci odnaleźć idealny fotelik samochodowy dla twojego dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here