dziecko pogryzione przez psa

Zawsze gdy zostało dziecko pogryzione przez psa, należy postępować w jasno określony do tego sposób, a mianowicie nawet jeżeli właściciel stara się polubownie załatwić taką sprawę, trzeba przekazać odpowiednie informację służbom. Policja, straż miejska a nawet sanepid są w tej sytuacji instytucjami, które zostaną na swój sposób zaangażowane do jasno określonych działań, niekiedy co zrozumiałe interwencji, ukarania właściciela takiego psa i co za tym idzie także przebadania zwierzęcia oraz wzięcia go na obserwację.

W sytuacji gdy dziecko pogryzione przez psa nie zostanie przebadane przez lekarza, mogą nas jako rodziców z czasem czekać przykre konsekwencję, nie tylko w zakresie zdrowia samego dziecka ale również w kontekście braku swoistej odpowiedzialności. Pamiętajmy, aby zawsze w takim momencie, nie tylko namierzyć właściciela psa, lecz tym samym oczekiwać od niego wszelkiej dokumentacji na temat jego ewentualnych szczepień.

Nie wymierzajmy sami sprawiedliwości, niestety wielu rodziców gdy dowiedziało się, iż dziecko pogryzione przez psa który nie posiadał kagańca, cierpi lub odniosło poważne obrażenia, chciało na własną rękę wręcz ukarać nie tylko zwierzę ale także właściciela.

pies

Nigdy dziecko nie jest winne tego, iż zostało pogryzione przez psa

Często właściciele psów, chcą zwalić winę na dziecko w aspekcie zaistniałej sytuacji, zwłaszcza kiedy rodzice wpadli w niepotrzebną panikę ewentualnie przeżywają dosłownie szok po tego typu zdarzeniu. Nigdy dziecko nie jest winne tego, iż zostało pogryzione przez psa zawsze należy wezwać policję, nawet jeżeli właściciel wraz z psem uciekł. Podobnie trzeba postępować gdy zwierze ucieknie z niezabezpieczonego terenu, a co za tym idzie znów pojawia się kwestia potrzeby ukarania takiego zwierzęcia.

Każdy pies na spacerze musi być trzymany na smyczy, niejednokrotnie posiadać kaganiec, zatem jeżeli dziecko pogryzione przez psa odniosło odniosło nawet niewielkie obrażenia, to nie należy tego bagatelizować. Pewnie, iż często trzeba potem z nim chodzić na serię bardzo bolesnych zastrzyków, jakie mają wyeliminować ryzyko pojawienia się wścieklizny, zwłaszcza psy nieszczepione lub dzikie narażają nas na bardzo niebezpieczną chorobę.

Twojemu dziecku należy się odszkodowanie

Dziecko pogryzione przez psa, ma prawo do zadośćuczynienia a więc rekompensaty i odszkodowania, zwłaszcza w zakresie poniesionych przez rodziców kosztów, choć niekiedy także narażenia go na stres czy potrzebę leczenia. Właściciele psów starają się często niemal natychmiast załatwić taką sprawę, oferując nam niewielką kwotę pieniędzy jakiej nigdy nie decydujmy się przyjąć.

pogryzienie przez psa

Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest niemal zawsze sąd, opinia biegłego oraz co za tym idzie staranie się o odpowiednią kwotę w aspekcie wspomnianego powyżej odszkodowania. Nigdy z niego nie rezygnujmy, nawet jeżeli to pies naszego sąsiada lub kogoś, kogo doskonale znamy, pamiętajmy o cierpieniu samego dziecka a tym samym jest to okazja aby właściciele takich zwierząt, ponieśli konsekwencję braku odpowiedzialności. W dalszym ciągu dużo psów biega zupełnie swobodnie, zwłaszcza po parkach, skwerach a nawet miejscach dosyć często odwiedzanych przez rodziny z dziećmi.

Dlatego nie stanowi zaskoczenia sytuacja, gdy dochodzi do takich zdarzeń, i nie ma tutaj mowy o wytłumaczeniu tego, iż jest to pies łagodny oraz przyjazny czy też iż nigdy nikogo wcześniej nie zaatakował. Zadaniem właściciela jest odpowiednie go odizolowanie od innych osób, zwłaszcza dzieci, trzymanie na smyczy oraz zabezpieczenie terenu by nie stanowił on zagrożenia.

Nie bagatelizujmy sytuacji gdy nasze dziecko zostanie pogryzione przez psa

Nigdy nie bagatelizujmy sytuacji gdy nasze dziecko zostanie pogryzione przez psa nawet jeżeli posiada ono niewielkie zadrapania to należy zawsze oczekiwać od właściciela książeczki szczepień, nie wierzmy zapewnieniom lecz postępujmy w jak najbardziej odpowiedni sposób. Dodatkowo pamiętajmy, iż nasze dziecko może być mocno przestraszone, przeżywać traumę a nawet z czasem mogą pojawić się lęki.

Z tego też powodu wizyta u lekarza, jest czymś oczywistym oraz niezbędnym, pamiętajmy także o konieczności walczenia o odszkodowanie od właściciela takiego zwierzęcia. Zgłoszenie całej sprawy na policję, to nie jest jego bezpośrednie ukaranie, lecz jedynie podjęcie jak najbardziej słusznej decyzji, która może w przyszłości uchronić inne dzieci przed ewentualnym ponownym atakiem ze strony takiego agresywnego oraz niebezpiecznego psa. Warto zatem w takiej właśnie sytuacji, zachować się w odpowiedzialny i prawidłowy do tego sposób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here