Catering dla szkół – zdrowe i zbilansowane posiłki

Firmy cateringowe obsługujące szkoły często mają dość zróżnicowane opinie wśród rodziców. Warto jednak wskazać, że wybór odpowiednie usługi cateringowej przez szkołę to szansa na zdrowe i zbilansowane posiłki dla każdego ucznia!

Kiedyś w szkołach serwowano obiady przygotowywane przez stołówki. Teraz coraz mniej placówek szkolnych posiada takie zaplecze. Wynika to przede wszystkim z faktu, że utrzymanie stołówek szkolnych związane jest z wysokimi kosztami. Tańszym wyborem jest wtedy skorzystanie z takiej usługi jak cateringu dla szkół – eduservice.pl

Na czym polega catering dla szkół?

Usługa cateringowa dla szkół polega na szykowaniu i na dostarczaniu posiłków do placówek edukacyjnych przez zewnętrzne firmy. W usługach tego rodzaju specjalizują się firmy cateringowe skupione głównie na obsłudze placówek takich jak żłobki, przedszkola oraz szkoły. Posiłki przygotowywane przez te firmy są przygotowywane przy udziale doświadczonych dietetyków, dlatego odpowiadają potrzebom żywieniowym najmłodszych. To bardzo ważne, ponieważ w młodym wieku właściwie skomponowane posiłki mają bardzo duże znaczenie i dzięki nim można również zapobiegać wielu niepożądanym efektom, na przykład nadwadze, otyłości, cukrzycy, nadciśnieniu.

Także dla dzieci z alergiami pokarmowymi

Dużym plusem korzystania z usług cateringowych jest także możliwość zamówienia posiłków dla dzieci z alergiami pokarmowymi, na przykład z alergią na gluten, laktozę. W ofertach firmy cateringowe posiadają także często posiłki w wersjach wegetariańskich i wegańskich.

 Niższe ceny dodatkowym atutem

Warto także wskazać, że dzięki przejściu na catering wiele szkół może zaproponować rodzicom bardziej atrakcyjne ceny posiłków przy zachowaniu ich najwyższe jakości. To korzystny wybór, biorąc pod uwagę fakt, że żywienie w stołówce szkolnej może być związane z dość dużymi kosztami. Wobec tego catering dla szkół niesie ze sobą wiele korzyści – dzięki niemu posiłki mogą być nie tylko tańsze, ale również zdrowsze, bardziej różnorodne oraz zbilansowane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here