Karmienie malucha

Ciąża to bardzo piękny czas w życiu kobiety, budzi się w niej wtedy instynkt macierzyński. Przez dziewięć miesięcy jesteśmy świadkami wzrostu naszej pociechy, przybieramy na wadzę, czujemy pierwsze kopnięcia. Gdy widzimy naszego niemowlaka po raz pierwszy czujemy niezapomniane emocje i dumę, że dzięki nam powstało nowe życie, które będzie się rozwijało i osiągało sukcesy. Jednak życie nie składa się tylko z sukcesów, czasem są też gorsze dni, porażki, niepowodzenia, trzeba być na to przygotowanym. Jednak jedno jest pewne, to że matczyna miłość matki do dziecka będzie zawsze ogromnie silna i nieprzerwalna, swoje dziecko, jest dzieckiem nawet, gdy będzie już dorosłe i założy własną rodzinę, weźmie ślub, będzie miało dzieci.

Bardzo często młode mamy nie wiedzą jak rozszerzyć dietę malucha, od czego zacząć karmienie niemowlaka. Jest to dla nich swoiste wyzwanie. Mamy zastanawiają się jakie jedzenie będzie najlepsze, stoją właśnie przed takim wyborem. Bardzo popularną opcją stały się w ostatnim czasie słoiczki, takie, które są ogólnie dostępne w sklepach. Dzięki nim, sami nie musimy przesiadywać w kuchni i robić odpowiedniego jedzonka, na pewno taka opcja jest wygodniejsza. Jest to także najwiarygodniejsza opcja, mają oczywiście wszystkie atesty, spełniają normy i są przede wszystkim EKO. Takie słoiczki są przebadane, więc możemy być spokojni, że produkty do nich wykorzystane są bardzo dobre. Wybór jest rozmaity, kaszki, deserki, obiadki, jedyne o co musimy zadbać w przypadku słoiczków to o podgrzanie, o nic więcej nie musimy się martwić. Jak wiadomo mama musi poświęcić bardzo dużo czasu dla swojego maleństwa, więc warto zaoszczędzić czas w kuchni, czas, który jest niezwykle cenny i zawsze nam go brakuje.
Oczywiście, możemy też sami gotować dla naszych dzieci, ale musimy wtedy pamiętać o ekologicznych produktach, gdyż inne zawierają mnóstwo chemii, która jest zresztą zawarta teraz w prawie każdej rzeczy, którą można zjeść. Jeśli mieszkamy na wsi, to sprawa jest o tyle dobra, że mamy swój ogródek, w którym możemy się zatroszczyć o ekologiczne, własne warzywa, jednak gdy mieszkamy w mieście, bez dostępu do miejsca, w którym możemy posadzić nasze przysmaki, sprawa wygląda inaczej. W takie warzywa należy wyposażyć się w sklepach z ekologiczną żywnością. Każdy rodzic sam wie, jaka opcja dla jego dziecka będzie najlepsza, jak je wychowa. Do wychowania nie powinny wtrącać się babcie, gdyż czasy, w których żyły zdecydowanie się zmieniły, wtedy inaczej gotowano, żywność też była inna, w szczególności inne było to, że nie zawierała chemii. Dawniej nie słyszano, także o alergiach, teraz bardzo dużo dzieci jest na coś uczulone i należy uważać na to, co się im podaje. W waszym wyborze musicie uwzględnić to, czy macie czas aby sami przygotowywać posiłki dla swoich maluszków, czy też wolicie zaoszczędzić czas i kupować posiłki w słoiczkach, które też są bardzo dobrym rozwiązaniem w karmieniu niemowlaka, zabierają dużo mniej czasu, gdyż jedyne co musimy zrobić, to je podgrzać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here